Штрафи за незаконний вилов риби в Україні виросли в десятки і сотні разів, а за ловлю раків - в 130 разів

Браконьєрство тепер влетить в копієчку - можливо, це когось зупинить.

Михайло ФРОЛОВ.

Кабінет міністрів України на засіданні 6 жовтня схвалив підвищення штрафів за незаконний вилов риби. Про це повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Розмір штрафної санкції за незаконний вилов того чи іншого виду риб переглянутий в залежності від його рідкості і господарської цінності і збільшений в рази. У Мінагрополітики сподіваються, що цей захід дозволить привести законодавство у відповідність з нинішніми економічними реаліями. Необхідність підвищення штрафів обумовлена тим, що в останній раз такси за незаконний вилов риби переглядалися майже 10 років тому, і діючі до сьогодні покарання "не спонукали порушників до припинення незаконної діяльності". А зростання матеріальної відповідальності за незаконний вилов риби тепер дозволить забезпечити раціональне природокористування і сталий розвиток рибного господарства.

Уряд прийняв постанову, що вносить зміни до постанови Кабміну "Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів" № 1209 від 21 листопада 2011 года..

Розмір такс за незаконний вилов цілого ряду видів риб та інших водних біоресурсів підвищено:

- Масове браконьєрство водних біоресурсів несе величезну загрозу національній екологічній безпеці України, а стримуючі важелі досі не діяли так, як треба. Браконьєрові простіше заплатити штраф, тому що він склав 0,000001% від їх заробітку. В деякі роки браконьєри могли в рік добути стільки ж риби, скільки всі риболовецькі промислові підприємства України разом, - цитує відомство свого міністра Романа Лещенка в повідомленні.

Крім того, реалізація постанови збільшить надходження від відшкодування заподіяних рибному господарству України збитків у місцеві бюджети. За даними на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, державна політика щодо осіб, які вдаються до незаконного рибальства, буде надалі все більш посилюватися.

Раніше повідомлялося, що на Чернігівщині на браконьєрстві попалися співробітники Київського рибоохоронного патруля. Також ми писали про те, що під Одесою браконьєри-рибалки удавали з себе  прикордонників.