Велика частина ресурсів,які пропонують в Україні підроблені COVID-сертифікати, фейкові та шахрайські. Наразі правоохоронці виявили і заблокували 83 таких ресурси і оголосили 85 підозр, розповів під час брифінгу начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак.
За його словами, правоохоронці регулярно проводять роботу з виявлення фейкових ресурсів. На сьогодні зроблено 140 обшуків і відкрито 486 кримінальних проваджень. Підтверджено, що послугою отримання підробленого COVID-сертифіката скористалися 1750 українців..
- Перевірка тих громадян триватиме. Зробимо все, аби притягнути до кримінальної відповідальності цих осіб, - підкреслив Гринчак.
За його словами, шахраї вимагають за підроблений COVID-сертифікат від 2 до 15 тисяч гривень. ПЛР-тест оцінюється від 200 до 700 гривень. Гринчак підкреслив, що люди, які порушують закон, можуть бути притягнуті до відповідальності, починаючи від штрафних санкцій і до 8 років позбавлення волі - все залежить від кваліфікації справи.
Є перший вирок
На Дніпропетровщині суд вперше виніс вирок лікарю у справі про підробку COVID-сертифікату. Медика засудили до штрафу на суму 34 тисячі гривень і позбавили права діяльності за фахом на один рік, повідомив на селекторній нараді з питань протидії пандемії COVID-19 голова Національної поліції України Ігор Клименко.
За його словами, штраф виписаний - вже є перше судове рішення про стягнення штрафу з лікаря з Павлограду Дніпропетровської області.
Глава відомства додав, що наразі поліцейські приділяють особливу увагу боротьбі з підробкою довідок, що стосуються тестування на COVID-19 і сертифікатів про вакцинацію. Як він зазначив, лише минулого тижня було проведено 13 обшуків і розпочато 12 кримінальних проваджень за фактом підробки цих документів.