В Україні суд виписав перші штрафи за підробку COVID-сертифікатів

REUTERS.

Перші в Україні рішення у справах про підробку COVID-сертифікатів про вакцинацію виніс Жовківський районний суд Львівської області. Порушників затримали на українсько-польському кордоні і оштрафували на 850 гривень кожного. Про це повідомляє 1 жовтня видання zaxid.net.

Чоловіка з Івано-Франківської області і жінку з Хмельницького оштрафували за спробу перетнути з підробленими документами кордон з Польщею. Повідомляється, що перший порушник знайшов в інтернеті бланк про щеплення вакциною Pfizer з реквізитами Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, після чого скачав його і вніс свої дані і дані свого сина, а також підробив підпис лікаря. Потім він спробував перетнути кордон, але прикордонники виявили підробку і затримали його. Суд визнав його винним і оштрафував на 850 гривень.

В іншій справі працівниця АЗС "БРСМ" в Хмельницькому теж скачала з інтернету сертифікат про вакцинацію Pfizer із реквізитами клініки "Мірамед", внесла свої дані і підробила підпис лікаря. Її затримали при перетині кордону з Польщею там же, де і першого порушника, - в пункті пропуску "Рава-Руська". Суд також оштрафував її на 850 гривень. Обидва порушники мають право у 30-денний термін оскаржити штраф.

Документи про вакцинацію вже доступні на порталі "Дія", їх можна сформувати і роздрукувати (але тільки якщо у вас біометричний паспорт ). При цьому колір паперу не має значення: що "жовтий", що "зелений" сертифікат можна роздрукувати на будь-якому аркуші. Також у МОЗ розповіли, що "піврічний" COVID-сертифікат (частина українців з кінця серпня вже отримала такий), який вже застарів, можна буде через 6 місяців обміняти на новий у додатку "Дія" або у сімейного лікаря.

Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність (в.т.ч. позбавлення волі) за підробку COVID-сертифікатів, і збільшити штрафи до 17-34 тисяч гривень.

Історія питання

Кабмін 13 вересня змінив постанову про карантин і ввів два види COVID-сертифікатів - "жовтий" і "зелений", які дають право на пільги їх власникам. "Жовтий" сертифікат буде мати інформацію про перше щеплення, а "зелений" - про повний курс.

"Зелений" сертифікат дійсний 1 рік, "жовтий" - 120 днів. Він надає щепленим однієї дозою вакцини ті ж привілеї, що і людям, які пройшли повний курс імунізації, але не буде діяти в "червоній" зоні карантину. На "жовтий" COVID-сертифікат мають право ті, хто отримав одну дозу вакцини від коронавірусу, перехворів коронавірусом менше ніж півроку тому або менше ніж 72 години тому здав ПЛР-тест на коронавірус, і він виявився негативним.