В Україні з'явиться нова монета

На честь українського богатиря Івана Піддубного випустять сувенірні 2 гривні.

НБУ

Національний банк України 5 жовтня введе в обіг нову монету "Іван Піддубний" номіналом 2 гривні на честь 150-річчя від дня народження знаменитого українського борця. Про це 1 жовтня повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з інформацією на сайті Нацбанку, монета буде випущена тиражем 35 тис. 2-гривнева монета зроблена з нейзильберу - сплаву міді з нікелем і цинком. Вона отримала рифлений гурт і діаметр 31.0 міліметрів. На монеті зображений не тільки портрет Піддубного і роки життя спортсмена - 1871-1949. Також на ній є малий Державний герб України, напис "Український богатир" та "Чемпіон чемпіонів", стилізовані сцени боротьби, зображення земної кулі, номінал монети та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Збоку вказано рік карбування - 2021.

Іван Максимович Піддубний народився 8 жовтня 1871 на Полтавщині в селянській родині нащадного козака Максима Піддубного. Прапрадід Івана Піддубного в 1708 році під Полтавою, разом з козацьким військом гетьмана Івана Мазепи, воював проти Московії за суверенну Україну. В молодості Піддубний щодня тренувався з гирями і займався гімнастикою. Піддубний стрімко розвивав кар'єру: на початку 1898 він вступив до місцевого цирка, потім - до київського, потім - переїхав до Санкт-Петербурга. Український спортсмен був шестиразовим чемпіоном світу з класичної (греко-римської боротьби) в суперважкій вазі.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України 27 вересня ввів в обіг пам'ятні монети "80-і роковини трагедії в Бабиному Яру" номіналом 5 і 10 гривень (відсутність на них єврейських символів викликала нарікання у керівництва меморіального центру " Бабин Яр "). Також ми писали про те, що в Україні з'явилася золота гривня.

У січні 2021 року в Україні з'явилася нова монета номіналом в 20 гривень, присвячена Лесі Українці - так само, як і в випадку з Піддубним, на честь 150-річчя від дня народження поетеси.

У грудні 2020 року в Україні з'явилася перша в історії вертикальна банкнота - на честь космонавта Леоніда Каденюка.