Угорський гуляш
ТРЕБА (на 4 порції):
- 500 г яловичини (лопатка)
- 1 червоний солодкий перець
- 2 цибулини
- 2 зубчики часнику
- 500 г картоплі
- 2 морквини
- 1 ст. ложки томатного соусу
- 1 л води або бульйону
- сіль
- перець
- трохи рослинного масла
- 1 ст. ложка солодкої паприки
- щіпка кмину
- зелень (цибуля, петрушка).
ГОТУЄМО:
- Цибулю дрібно шаткуємо й обсмажуємо на олії до золотистого. Додаємо паприку, перемішуємо, перекладаємо в каструлю з товстим дном і відставляємо в сторону.
- У тій же сковороді розігріваємо олію і обсмажуємо нарізане невеликими кубиками м'ясо до скориночки.
- У каструлю з цибулею кладемо м'ясо, нарізаний пластинами часник і кмин.
- Наливаємо воду або бульйон, доводимо до кипіння й тушкуємо на тихому вогні під кришкою 2 години, при необхідності підливаючи рідину.
- Очищену картоплю ріжемо кубиками і відправляємо в каструлю. Солимо, варимо 5 хвилин.
- Солодкий перець і моркву ріжемо кубиками, додаємо томатний соус, сіль-перець, при необхідності рідину і варимо 15 хвилин.
- Вимикаємо, даємо настоятися 10 хвилин і подаємо з рубаною зеленню і свіжим хлібом.
Британський пастуший пиріг
ТРЕБА (на 4 - 6 порцій):
- 500 г баранячого фаршу (можна замінити яловичим) ·
- 1 цибулина
- 1 солодкий перець
- 1 свіжий чилі
- 2 зубчики часнику
- 1 кг картоплі
- сіль
- перець
- щіпка зерен коріандру
- 1 ч. ложка зерен чорної гірчиці
- 1 пучок петрушки
- 400 г (1 банка) подрібнених томатів без шкірки
- 1 ч. Ложка жовтої пасти каррі
- жменя замороженого зеленого горошку
- трохи рослинного і вершкового масла.
ГОТУЄМО:
- На сковороду додаємо пару крапель олії, викладаємо фарш, подрібнюємо. Коли він побіліє, додаємо пасту каррі і перемішуємо. Тушкуємо під кришкою 2 хвилини.
- Половинки цибулини і солодкого перцю подрібнюємо ножем, а інші половинки пробиваємо в блендері. Додаємо цибулю і перець в фарш, перемішуємо, тушкуємо 10 хвилин.
- Додаємо подрібнений часник, томати, горошок, перемішуємо. Кладемо розплющені зерна коріандру, подрібнений чилі, перемішуємо і пробуємо на сіль (в пасті каррі вона вже є). Досолюємо, додаємо чорний перець і тушкуємо 20 хвилин під кришкою на тихому вогні. При необхідності додаємо трохи води.
- Чистимо і відварюємо картоплю. Зливаємо воду, залишивши трохи, додаємо вершкове масло, робимо пюре. Окремо подрібнюємо стеблинки петрушки, кидаємо їх на сковорідку, додаємо зерна гірчиці, прогріваємо 30 секунд і додаємо в картоплю. Додаємо подрібнені листя петрушки.
- У форму або порційні миски викладаємо спочатку фарш, трохи ущільнюємо, зверху акуратно викладаємо пюре і розрівнюємо.
Збризгуємо рослинним маслом і тильною стороною виделки прикрашаємо поверхню візерунком ялинкою. - Запікаємо 30 - 40 хвилин при 180 ° С до рум'янцю. Даємо трохи охолонути і подаємо зі сметаною.
Курячі ніжки з фенхелем
ТРЕБА (на 4 порції):
- 1 кг курячих гомілок
- 1 великий фенхель
- 2 червоні цибулини
- 2 ст. ложки оливкової олії
- 1 ст. ложка бальзамічного оцту
- сіль
- перець
- щіпка мускатного горіху
- сік 1 апельсина.
ГОТУЄМО:
- Гомілки миємо й сушимо паперовим рушником. Фенхель нарізаємо шматочками, додаємо в курку.
- Робимо маринад: змішуємо оливкову олію, бальзамічний оцет і спеції. Поливаємо курку з фенхелем, перемішуємо і залишаємо на 20 хвилин.
- Форму застилаємо кулінарним пергаментом. Викладаємо курку з фенхелем, додаємо нарізану півкільцями цибулю, перемішуємо. Збризгуємо апельсиновим соком, додаємо кілька кілець апельсина.
- Випікаємо 40 хвилин при 180 ° С до золотистого кольору.
ЩО ЩЕ ПРИГОТОВИТЬ
Яйцем маслом не зіпсуєш
У карельській кухні мене зацікавили калітки з рисом і яєчним маслом. Ну про калітки ви і так все знаєте - карельські відкриті пиріжки. Бувають з рибою, картоплею, ягодами, рисом. А ось що таке яєчне масло?
Все просто. Яйця відварюємо круто, краще з невеликим запасом часу, щоб вони були дуже жорсткими, - нам їх потім подрібнювати доведеться. Можна ножем. А можна на тертці.
Тепер масло. Воно має бути м'яким, тільки в цьому випадку вдасться гарненько перемішати його з яєчною крихтою. Подекуди його навіть розтоплюють і прямо в рідке, додають яйце. Потім масло треба остудити, але використовувати його, звичайно, потрібно, поки воно ще м'яке.
Як використовувати? Можна просто намазати на шматок хліба - вже смачно буде. Краще, звичайно, на відкритий пиріжок (в ідеалі - калітку). Млинці з таким маслом теж диво як хороші.
Можна рецепт трохи ускладнити: разом з яйцем додати дрібно-дрібно нарізаної зелені. Або, наприклад, сухих пластівців перцю чилі. Це вже буде зовсім не по-карельські, але теж нічого.
Хоча мені все-таки більше подобається саме класичний варіант: яйце і масло. Так воно більш епічно.