Обслуговування криголама, який купила Україна, обійдеться дорожче, ніж він коштує

Англійці теж витрачали на James Clark Ross кругленьку суму на рік.

FB \Станція академік Вернадський.

Дослідницький корабель- криголом James Clark Ross для арктичних експедицій, який Україна придбала у Великобританії за 4.2 мільйона євро, недешевий в обслуговуванні. Щороку на екіпаж, технічні та інші потреби буде витрачатися сума, яка більше вартості судна. Інформацію публікує Dozorro з посиланням на розрахунки Міністерства освіти і науки.

Обслуговування судна щорічно обходитиметься від 172 до 195 млн грн, при тому що придбали криголам за 145 млн грн. Відзначається, що попередній власник криголама витрачав на його утримання від 6 до 7.7 млн ​​- до 280 млн грн за поточним курсом.

У цю суму входять витрати на паливо, щорічні ремонти, оплата праці команди, наукове обладнання і податкові збори в портах. У попередніх власників криголама найбільшою статтею витрат були саме зарплати співробітників. Але зарплати українських дослідників, хоч і були недавно підвищені вперше за 20 років, до рівня британських колег не дотягують.

В даний момент криголам направляється в Одесу - це новий порт його приписки. Над судном піднято український прапор.

ДОВІДКА

James Clark Ross - це морське дослідницьке судно, яке використовується для біологічних, океанографічних і геофізичних круїзів. Також він виконує деякі вантажні та логістичні роботи. Криголам оснащений набором лабораторій і корбових систем, за допомогою яких дослідники можуть розміщувати наукове обладнання на кормі або в середині корабля. Корабель має надзвичайно низький рівень шуму, що дозволяє використовувати чутливе акустичне обладнання. Вперше James Clark Ross був спущений на воду в 1990 році.