У Freedom House Україну віднесли до країн з "частково вільним інтернетом"

За даними правозахисників, в країні трапляються «переслідування блогерів і авторів політичного контенту».

pixnio.com

Також в Україні час від часу зафіксовані блокування сторінок в соцмережах, а коментатори займаються "маніпуляціями суспільною думкою" в політичних інтересах державної влади. До такого висновку прийшли правозахисники організації Freedom House.

Найвищі показники в цьому році у Ісландії (96 балів), Естонії (94 бали), Канади і Коста-Ріки (по 87 балів). Нарівні з Україною правозахисники поставили Анголу і Еквадор.

Дослідники відзначили, що в Україні є переслідування блогерів і авторів політичного контенту, відбуваються кібернапади на опозиціонерів і правозахисників. Крім того, правозахисники відзначили появу в Україні законодавчих ініціатив, які мають на меті цензуру контенту і деанонімізацію в інтернеті.

Раніше КП в Україні аналізувала Стратегію інформаційної безпеки України до 2025 року, яку вже схвалив Кабінет міністрів. За словами міністра культури і інформполітики Олександра Ткаченка, документ передбачає "боротьбу з низьким рівнем медіаграмотності українців, захист державного суверенітету і територіальної цілісності України, підтримку інформаційними засобами і заходами соціальної і політичної стабільності".