Вчені: вперше після Другої світової війни тривалість життя людини знизилася

Причина-пандемія COVID-19.

Reuters

Триваюча вже третій рік пандемія COVID-19 викликала сильне скорочення життя в країнах Європи, США та Чилі з часів Другої світової війни. До такого висновку прийшли вчені з Оксфордського центру демографічних наук після дослідження даних 29 країн, пише The Guardian.

За даними вчених, в 27 з 29 країн в останні роки помітне скорочення життя. Найбільше знизилася очікувана тривалість життя серед чоловіків у США. У порівнянні з 2019 роком вони стали жити на 2,2 року менше. Наступною країною стала Литва - там тривалість життя для чоловіків скоротилася на 1,7 року.

- Для західноєвропейських країн, таких як Іспанія, Англія і Уельс, Італія, Бельгія та інші, в останній раз такі значні скорочення очікуваної тривалості життя при народженні спостерігалися протягом одного року під час Другої світової війни, - розповів співавтор дослідження, доктор Хосе Мануель Абурто.

За його словами, після війни багатьом країнам знадобилися роки, щоб заповнити втрати, а пандемія звела всі старання нанівець.

- Жінки в восьми країнах і чоловіки в 11 країнах зазнали збитків, що перевищують рік. Останнім часом цим країнам потрібно в середньому 5,6 року, щоб домогтися збільшення очікуваної тривалості життя на один рік: прогрес був зведений нанівець протягом 2020 року COVID-19, - пояснив Абурто.

За останніми даними, з початку пандемії жертвами коронавіруса стали 4,55 мільйона чоловік. В Україні в результаті хвороби або ускладнень від цієї хвороби померли 55 720 хворих. 94 з них - за останню добу.