Плани Верховної Ради: Оклади для чиновників "Кримської платформи", нова держнагорода і «травмати» для адвокатів

«КП в Україні» вивчила, якими питаннями займеться 24 вересня Верховна Рада.

t.me/verkhovnaradaukrainy

Традиційно, п'ятничне пленарне засідання розпочнеться з «години запитань до уряду». На погоджувальній раді голів депутатських фракцій і груп, яка відбулася 20 вересня, парламентарії домовилися, що прем'єр-міністра Дениса Шмигаля в першу чергу розпитають про готовність країни до опалювального сезону. Темою номер 2 в спілкуванні з урядом стане тарифна політика України та питання субсидій, а також держбюджет-2022.

- Прем'єр-міністр України запрошується на годину запитань до уряду. Заслухаємо саме Дениса Анатолійовича Шмигаля з готовності, з тих питань, які дійсно турбують український народ, - заявив у понеділок спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Нагорода для музикантів і допомога для фермерів

Після години запитань до уряду народні депутати в першому читанні розглянуть проект постанови і внесення змін до законодавства щодо визнання депортованими громадянами громадян України, які в 1944-1951 рр. були примусово переселені з території Польської Народної Республіки. З вівторка перенесли розгляд президентського законопроекту, що передбачає установу ще однієї держнагороди в сфері музичного мистецтва - держпремії України ім. Мирослава Скорика. Сума премії щорічно буде визначатися урядом. Право преміювати закріплюється за президентом.

Далі народні обранці мають намір легалізувати статус і визначити посадові оклади для чиновників, залучених до «Кримської платформи». Документом передбачено прирівняти представництво Президента в Автономній Республіці Крим до апарату Верховної Ради України та секретаріату Кабміну. Якщо депутати підтримають законопроект, то такі чиновники будуть отримувати «голий оклад» в розмірі 37 800 грн (плюс ще добавки, надбавки і премії).

У другому читанні парламентарі планують розглянути проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств".

-Документом пропонується унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств, визначити коло одержувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, уточнити деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства, ввести державну підтримку фермерському господарству, голові якого до 35 років (включно), що дозволить можливість сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи та сприяти зупинці міграції молоді з сільських територій, - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Податкові нововведення і посилення гарантій для депутатів

Якщо встигнуть, то планують депутати підкоригувати Бюджетний кодекс. На порядку денному Верховної Ради на 24 вересня стоїть законопроект авторства голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, який пропонує зобов'язати Державну казначейську службу зараховувати акцизний податок з роздрібних продажів тютюнових виробів і рідин, які використовуються в електронних сигаретах, до бюджетів місцевого самоврядування пропорційно часткам в автоматичному режимі.

Для розгляду в першому читанні значиться законопроект про гарантії адвокатської діяльності. Суть його зводиться до того, що в разі його прийняття адвокатам нададуть право купувати, носити і застосовувати травматичну зброю.

- Відсутність у адвоката права на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування травматичної зброї - є несправедливим, оскільки адвокат, при виконанні своїх професійних обов'язків ризикує своїм життям і здоров'ям не менше журналіста або члена громадського формування. На сьогодні, для того щоб адвокату отримати право на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування травматичної зброї, необхідно в обхід закону вступити в ряди громадського формування, або отримати посвідчення позаштатного журналіста. Цю прогалину в законодавстві потрібно усунути шляхом прийняття даного законопроекту, - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

У «хвості» порядку денного Верховної Ради на 24 вересня стоїть розгляд у другому читанні законопроекту, що передбачає можливість отримувати посилки з-за кордону і не платити податки, якщо товар коштує не більше 150 євро.