В Україні оцифрують тексти і ноти найдавнішого вертепу

Їх розмістять на сайті Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

tmf-museum.com

Тексти і ноти Сокиринського (Галаганівського) вертепу 18 століття оцифрують і оприлюднять в рамках проекту «Вертеп. Необароккова містерія» за підтримки Українського культурного фонду. Про це повідомили на сторінці проекту.

- Уже скоро на сайті Музею театрального, музичного та кіномистецтва України з'явиться оцифрований текст рукопису Сокиринського (Галаганівського) вертепу, - сказано в публікації.

Цей майстерно виконаний вертеп був подарований поміщикам Галаганам в їхньому маєтку в селі Сокиринці на Полтавщині в 1770 році. До речі, його ноти можна знайти в електронному варіанті тут.

Понад 100 років діяв цей вертеп. Канти співав хор в супроводі оркестру. У тексті вертепа яскраво проявилися характерні риси української народної мови, динамічність діалогу, соковитість побутового мовлення, своєрідність гумору.

Текст був вперше опублікований Галаганом в 1882 році. Дерев'яна скриня Сокиринського вертепу є найбільш вишуканою з усіх відомих вертепів. Складається з двох поверхів. Розмір скрині в висоту 1 м 57 см, а в довжину - 1 м 34 см, в ширину - 31 см. Ліворуч і праворуч - входи для ляльок, які рухаються по отворах в підлозі, закритій заячим хутром. Внутрішні стіни обклеєні шпалерами. Будова і розфарбування цього вертепу неодноразово привертали до нього увагу і майстрів, і аматорів сцени.