Зеленський привітав ухвалення закону про олігархів: В Україні більше не буде "олігархічної гілки влади"

Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархічного впливу на чиновників, - заявив президент.

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення Верховною Радою його закону про олігархів. Парламенту 23 вересня підтримав цей документ в цілому 279 голосами. Подяка депутатам, які голосували "за" і тим самим подали хороший сигнал, глава держави висловив в своєму телеграм-каналі.

- Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархічного впливу на чиновників, політиків і медіа. Сьогодні ми зробили ще один крок до того, щоб його позбутися, - підкреслив Зеленський.

На думку глави держави, в Україні весь цей час "за фактом" поряд із законодавчою, виконавчою та судовою існувала не прописана в Конституції "олігархічна гілка влади" - група людей, які вважали, що вони важливіше, ніж законодавці, чиновники або судді.

- Кожен українець знає, хто ці люди, яких називають олігархами. Кожен українець знає, як олігархи купували політичний вплив і як вони використовували політиків заради своїх інтересів. Держава не мала права це ігнорувати - ніколи. Ні в 2000-х роках, ні в 2010-х роках, ні тим більше зараз, - переконаний президент.

Завдяки антиолігархічній закону України отримує історичний шанс на побудову цивілізованих і чистих відносин між великим бізнесом і державою, заявив Володимир Зеленський.

- Так, це багатьом політикам не подобається. Так, вони хочуть жити, як раніше, працюючи на олігархів. Так, було дуже багато тиску на наших депутатів, дуже багато інтриг і навіть шантажу. Але закон прийнятий. Я вдячний кожному депутату, який підтримав цей закон. 229 «за» від «слуг народу» і 279 «за» в цілому в парламенті - це правильний сигнал. Олігархічної гілки влади в Україні більше не буде. Законодавча, виконавча і судова - так. А для олігархів шлях один - стати чистим бізнесом, - резюмував Володимир Зеленський.

Верховна Рада 23 вересня прийняла законопроект №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)" у другому читанні. Документ зібрав 279 голосів, незважаючи на те, що опозиційні фракції просили розглянути всі подані ними правки (і намагалася відсторонити від ведення засідань ВР Руслана Стефанчук, що заміняє Дмитра Разумкова), а Венеціанська комісія ще не встигла дати свою оцінку законопроекту.