У ВООЗ заявили, що Україні отримати вакцину легше, ніж більш багатим країнам

Доктор Ярно Хабіхт заявив, що це стало можливим завдяки глобальній ініціативі COVAX

facebook.com/WHOUkraine

Завдяки глобальній ініціативі COVAX, Україні стало навіть простіше отримати вакцини проти коронавируса, ніж деяким більш багатим країнам. Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" сказав глава Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні доктор Ярно Хабіхт.

- Наприклад, для України ситуація така, що їй отримати вакцину, в деякому сенсі, навіть легше, ніж країнам, які мають більш високий рівень доходу, - зазначив він.

За його словами, Україна може вакцинувати понад 70% населення, оскільки опитування показали бажання кожного другого жителя отримати щеплення проти коронавируса.

- Я сподіваюся, що реально можна вакцинувати понад 70%. За результатами опитувань в серпні ми зараз бачимо, що кожен другий українець зацікавлений в тому, щоб вакцинуватися, - зазначив він.

При цьому Хабіхт підкреслив, що важливо вакцинувати людей похилого віку і тих, хто знаходиться в групі ризику. Тому не потрібно гнатися за показниками, а потрібно націлитися на ці групи населення. За його словами, в 36 країнах, які надали ВООЗ інформацію про вік вакцинованих, в групі старше 60 років вакциновані понад 70%.

- Дуже важливо використовувати такий підхід і орієнтуватися саме на літніх людей, які мають високі ризики. Я сподіваюся, що в найближчі місяці саме так і буде надходити Україна, - сказав він.

За словами Хабіхт, Україна вже досягла глобальної мети вакцинувати 10% населення до кінця вересня.

- Україна цього показника вже досягла. Наступна мета - до кінця року вакцинувати хоча б 40% населення, але Україна, я думаю, до цього часу зможе досягти навіть більш високих показників, - сказав він.

Глава Бюро ВООЗ в Україні сказав, що дія глобальної ініціативи COVAX продовжиться і в 2022 році.

- У 2022 році ця робота продовжиться точно, але пізніше подивимося, чи буде в ній потребу. Багато країн зараз організовують свої шляхи для отримання і закупівлі вакцини, включаючи і Україну. Наприклад, Україна на основі двосторонніх угод закупила 15-20 мільйонів доз вакцини, - сказав Хабіхт.

COVAX - глобальна ініціатива, спрямована на забезпечення рівного доступу до вакцин від коронавируса під керівництвом Альянсу з вакцин (колишній Глобальний альянс з вакцин та імунізації, або GAVI). В рамках цього механізму координуються міжнародні ресурси, щоб забезпечити країнам з низьким і середнім рівнем доходу рівний доступ до тестів, терапії і вакцинам від COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Імунолог Андрій Волянський: Успішність вакцинації залежить від грамотної інформаційної політики, а її немає