Зміст:
- Ознаки страху шуму у тварин
- Як уберегти собак і кішок від феєрверку чи салюту
- Заспокійливе для собак та кішок
- Найбільш популярні седативи для тварин
Незабаром розпочнуться новорічні свята. А який бій курантів обходиться без салютів, феєрверків та петард? Наступ наступного року традиційно супроводжується гуркотом піротехніки. І якщо для нас, людей, це спосіб із розмахом відзначити особливу ніч, то для вихованців – смертельний стрес. Щорічно у всьому світі безліч тварин тікають у паніці або й зовсім гинуть від страху. Гучні звуки лякають їх і завдають психологічного дискомфорту, адже їхні вуха набагато чутливіші за наші. Вихованці можуть боятися також спалахів світла, струсу землі та запаху озону (якщо є фобія грози).
Ознаки страху шуму у тварин
- При лякаючих звуках тварина спробує втекти від їхнього джерела якнайдалі, сховатися.
- Від переляку вихованець може сходити під себе.
- Може початися задишка, розширюються зіниці, підвищується слиновиділення.
- Нерідко тварина може почати бігати квартирою, притискатися до власника, перестати їсти.
- Іноді вихованець при стресі трясеться, не слухає команди, голосно гавкає, нявкає або виє.
Як уберегти собак і кішок від феєрверку чи салюту
- Найкраще забрати тварину туди, де не буде такої кількості різких звуків. Наприклад, за місто. І в жодному разі не можна собаку кидати одну вдома. Під гуркіт салюту і без господаря вона може збожеволіти.
- За тиждень до Нового для тварин варто зробити місце відпочинку подалі від вікон - у коридорі або іншому приміщенні. Покладіть туди улюблені іграшки вашого улюбленця і давайте там ласощі.
- Подбайте, щоб улюбленця було легко знайти, якщо він раптом втече і загубиться. Це може бути жетон на нашийнику або мікрочіп. Також не забувайте, що яскрава бандана, жилет зі світловідбиваючими смужками може врятувати йому життя.
- На прогулянках намагайтеся оминати групи дітей, які можуть підривати петарди.
- Палохливу тварину не варто спускати з повідця за тиждень до свята і ще тиждень - після.
- 31 грудня дайте собаці повну ранкову порцію їжі, а вдень та ввечері – половинні. Якщо годуєте двічі на день, обидві порції зробіть наполовину менше. Постарайтеся не годувати собаку з 12 до 23 вечора - тоді опівночі вона не ходитиме під себе. Небагато ласощів можна давати. Добре вигуляйте собаку вранці та годині о 14:00. Остання прогулянка має бути найпізнішою о 18:30-19:00.
- Якщо на вулиці вже шумно, а у вас щеня, то дозвольте йому зробити калюжу вдома, але не виводьте на вулицю. Якщо ви знаєте, що собака може описатися від страху - надягніть на неї памперс.
- Якщо вихованець тремтить, ховається або кидається у нападі паніки, можна спробувати відвернути його грою або їжею.
- Відвернути собаку від гуркоту та спалахів на вулиці можна за допомогою "білого шуму". Спробуйте увімкнути вентилятор, кондиціонер, телевізор чи радіо.
- Щоб заспокоїти тварину, можна використати спеціальні препарати.
- Святковий будинок має бути безпечним для тварин. Ялинку потрібно добре закріпити, щоб вона не впала. Електрогірлянди варто розвісити вище, дроти також підняти та зафіксувати поза досяжністю кішки чи собаки. Дуже небезпечними для вихованців можуть стати скляні ялинкові іграшки, нехай краще будуть міцні пластикові. Якщо в будинку є кішка, краще не розвішувати блискучий "дощик", кішки до нього особливо небайдужі. Проковтнутий кішкою "дощик" – одна з найчастіших причин гострої кишкової непрохідності, і, як наслідок, хірургічної операції під час свята.
Заспокійливе для собак та кішок
Усі седативні засоби для домашніх вихованців можна розділити за складом: на основі хімічних компонентів, натуральних компонентів, народні заспокійливі засоби та заспокійливі засоби на феромонах.
За призначенням заспокійливі для собак і котів можуть знадобитися при агресії, при тічці, при поїздці або післяопераційний період.
Всі ці засоби впливають на тварин по-різному, тому слід уважно читати інструкцію, а найкраще проконсультуватися з ветеринаром. Адже деякі препарати діють через кілька годин після прийому, інші – мають накопичувальні ефекти, а треті – викликають звикання.
Заспокійливі для котів та собак випускаються у вигляді пігулок, крапель, ін'єкцій, спреїв, нашийників та дифузорів. Форма випуску, дозування та тривалість застосування повинні підбиратися фахівцем залежно від самопочуття, породи, розміру, віку та переносимості тварин тих чи інших засобів.
Найбільш популярні седативи для тварин
- GimCat Expert Line Anti-Stress для котів
- Api-San стоп-стрес краплі для собак
- Nutri-Vet Pet-Ease для котів
- Ceva Adaptil для собак
- Ceva Feliway для котів
- ProVET СексСтоп для котів та собак
- Sentry Calming Collar Good Dog заспокійливий нашийник з феромонами для собак
- Veda Кіт Баюн для кішок