Як уберегти кота від ялинки, а собаку від обжерливості

Ветеринар розповідає, про що треба пам'ятати власникам котів та собак у новорічну ніч.

Myshun/pixabay.com/

Для кожного песика новорічна програма мінімум - стягнути зі столу курячу ногу, похрумтіти смачною ялинковою кулькою, вколоти лапи ялиновими колючками, нещасними очима випросити шматок торта у тітки Каті і їм же занудити на килим, злякатися салюту або петарди.

У кожного котика програма менш ризикова - достатньо завалити ялинку, виколоти лапи, подавитися ялинковим дощем.

Чим ближче свята, тим більш переконливо ветеринари просять господарів чотирилапих мурзиків та шариків виявити пильність.

Кіт та ялинка

Собаці можна показати ялинку і переконливо вмовити її не чіпати. А ось кіт, якщо вже вирішив упустити ялинку, то впустить обов'язково. У мріях кожен кіт залазить на вершину ялинки і з'їжджає вниз, збиваючи кулі, як кеглі... Не вбирати ялинку? Сумно.

Вбирати можна, тільки на всяк випадок вішайте кулі з пластику або не скляні іграшки. Про ялинковий дощ краще забути. Його найчастіше і дістають зі шлунків кішок ветеринари у новорічні свята.

Кішки не люблять запах апельсинів, ялицевої олії та яблучного оцту. Можна побризкати ялинку або прикрасити апельсиновими кірками.

Натуральна ялинка загрожує сколотими лапками і носами навіть незацікавленим псам і котам. Адже голки від лісової красуні будуть падати та розсипатися по підлозі. Ще голки можуть гидко встромлятися в язик, якщо комусь захочеться їх пожувати. Тож краще вибирати ялинку штучну.

Завалити ялинку – це як підкорити котячий Еверест. Фото: Олег ЧИРКОВ

Бійтеся салюту

Феєрверки починають куляти у новорічну ніч після опівночі. Постарайтеся як слід нагулятися з собакою в тиші парку. А потім удома закривайте вікна Навіть найсміливіші пси бояться звуків петард та салютів. Адже ці постріли - найсильніший стрес!

Оселедець для Шарика

Новорічний стіл – це букет заборонених ласощів. Тут все жирне, солодке і категорично непридатне для котів та собак. Навіть від простої м'ясної нарізки у тварини може бути нетравлення, отруєння та інші проблеми з животом.

ПОРАДИ ВЕТЕРИНАРА

– Якщо собака чи кішка вкололися розбитою скляною іграшкою, обов'язково огляньте рану, обробіть йодом, – радить ветеринарний лікар Олександр Філімонов. - Якщо тварина шкутильгає і не може наступати на лапу, вирушайте в клініку, поки не почалося запалення. Уламки треба обов'язково видалити.

- Якщо кішка все-таки наїлася ялинкового дощу, одразу викликайте лікаря. У ветеринарів є ціла система, як витягти прикраси з тварини - промивання, уколи протиблювотного і так далі. Самі ви не впораєтеся.

– Найчастіші виклики лікаря до вихованців у Новий рік бувають саме через те, що звірів погодували зі святкового столу. Гості можуть ще й небезпечними кісточками нагодувати. Дотримуйтесь правила: ви – за столом, собаки та кішки – під столом. І обов'язково попередження гостям – не годувати!

Можете приготувати спеціальні собачі ласощі для новорічної миски вихованця.

- У вихованців у віці від звуків петард може статися серцевий напад або епілептичний напад. Якщо виходите на вулицю новорічної ночі, тримайте собаку на повідку. Пес, почувши постріли, втрачає контроль і не озираючись тікає від небезпеки. Багато господарів саме після новорічної ночі втрачають своїх чотирилапих. Не грайте з хлопавками та бенгальськими вогнями при тваринах.