Спеціальний захист українських біженців, передбачений польським законом, термін дії якого спливає 4 березня, подовжать на шість місяців. За цей час розроблять нові правила надання допомоги, пише Rzeczpospolita.
Серед анонсованих змін - скасування статусу біженця після виїзду громадянина України з Польщі навіть на короткий термін (наприклад, на свята або у відпустку). На думку уряду, дії таких осіб показують, що їм вже не потрібен тимчасовий захист. Також біженці отримуватимуть менші виплати на дітей. Фінансова допомога має надаватися лише хворим, утриманцям та інвалідам, переважно зі східної України. Якщо ці зміни приймуть, то вони почнуть діяти з вересня 2024 року.
Завдяки спецзакону про біженців від березня 2022 року українці отримали право не лише на проживання на рівних із громадянами країн ЄС принципах (повний доступ до освіти, системи охорони здоров’я та ринку праці). Уряд Польщі гарантував харчування та проживання, соціальну допомогу на дітей "500 плюс" (з 2024 року - "800 плюс"), одноразову допомогу 300 злотих і виплату у розмірі 12 000 злотих при народженні дитини на території Польщі.
- Радник керівника Офісу президента України та колишній нардеп Сергій Лещенко заявив, що європейським країнам краще зупинити допомогу українським біженцям, щоб вони повернулися додому.
-
На сайті уряду Польщі 18 січня опублікували новину про подовження терміну дії довідок про тимчасовий захист до 4 березня 2025 року. Проте це рішення не стосується українців, пояснили у посольстві України у Варшаві.