Порошенко: Каждый налогоплательщик должен видеть военную технику, на которую он отдает свои деньги

Порошенко: Каждый налогоплательщик должен видеть военную технику, на которую он отдает свои деньги [видео]

Комментарии: 16

Петр Порошенко в День защитника Украины заявил, что наша страна  продолжает укреплять свою обороноспособность и оснащать войска новой техникой. И эту технику должны видеть все украинцы, за деньги которых она покупается. Об этом президент сказал на церемонии принесения торжественной клятвы лицеистами Киевского военного лицея имени Ивана Богуна.

- Каждый гражданин имеет право видеть технику, в которую он инвестирует ежемесячно свои налоги, считая их в бюджет государства. Будем и в дальнейшем демонстрировать гражданам результаты работы нашей оборонной промышленности, - сказал президент.

Порошенко также отметил, что сумма, которую Украина тратит на армию, а это 5% от ВВП страны, небольшая, если сравнивать военные бюджеты других стран и мировые цены на оружие.  Президент напомнил о споре, который ведется между двумя европейскими странами по контракту на поставку вертолетов. 50 единиц техники стоят более 3 млрд евро.

- Нам, по-хорошему, нужны были бы десятки таких машин, если не сотни. Но весь наш летний военный бюджет недотягивает даже до 60% этой суммы - в следующем году он составит 64 млрд гривен, - сказал Президент.

В 2017 году на закупку и ремонт вооружений правительство планирует также потратить около 11 млрд гривен.

По словам гаранта, он дал задание ученым и военным конструкторам разработать новое ракетное вооружение, комплексы крылатых ракет, артиллерийские системы и другую военную технику. Это еще одна статья военных расходов.

КСТАТИ

Военную технику показали в видеоролике

Ко Дню защитника Украины Порошенко презентовал видеоролик, в котором как раз показал военную технику, купленную за деньги налогоплательщиков. В видео также использованы реальные кадры из зоны АТО.

За кадром слышен голос Порошенко, который называет главным гарантом безопасности Украины не Будапештский меморандум, а вооруженные силы.

"Главный наш гарант - вооруженные силы Украины. И это куда серьезнее, чем Будапештский меморандум. Внешняя угроза ускорила процесс формирования современной политической нации на принципах патриотизма. Украиноязычные и русскоязычные граждане, которые говорят на других языках, украинцы, россияне, крымские татары и другой этнос - все крепко стоят на позициях украинского патриотизма, плечом к плечу защищают нашу страну с оружием в руках. Украинцы серьезно готовы и далее бороться за свою независимость. И поэтому агрессору лучше вспомнить мудрый совет российского поэта Владимира Маяковского: "Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль".

ПОЛНЫЙ ТЕКСТ ВЫСТУПЛЕНИЯ ПОРОШЕНКО 

Дорогі співвітчизники!

Два роки тому я прийняв рішення відмовитися від хибної традиції відзначати головне військове свято нашої незалежної держави за календарем країни-агресора. І нова дата прижилася напрочуд швидко. Чому? Бо коріння її – в давньому святі Покрови, яке особливо глибоко шанувалося нашими пращурами-козаками. Коріння її – у куренях Січі та в боївках Української Повстанської Армії. 14 жовтня символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. День захисника України освятився кров’ю наших воїнів та сльозами матерів.

Ми, українці, не дали загарбницьким планам країни-агресора реалізуватися, і не вели, і не ведемо загарбницьких воєн. Споконвіку ми не виступали ніколи у ролі агресора і ніколи не зарилися на чуже. Але і свого – не віддамо. І нам, слава Богу, є вже чим зустріти непроханих гостей. Хто з мечем до нас прийде, той від меча і загине… І від щита, яким стали для нас наші Збройні Сили.

Вражаючі зміни в їхній силі та якості виявилися можливими завдяки потужній солідарності українців. Завдяки мужності і героїзму солдат і офіцерів, добровольців і волонтерів. Завдяки силі духу, волі, патріотизму українських матерів. Завдяки трудовому подвигу конструкторів, інженерів і робітників наших оборонних підприємств.

Російська агресія, яка все ще триває, та військова загроза зі Сходу, очевидна на довгу історичну перспективу, - визначальні чинники нашої безпекової політики та військового планування.  Якщо ми хочемо вижити як нація, як народ, як держава, маємо витрачати на Збройні Сили та безпеку мінімум 5% ВВП – як це не обтяжливо і не важко для бюджету, для економіки, для соціальної сфери.

Якщо дивитися на ці витрати у масштабі світових цін на зброю й техніку, якщо порівнювати наш військовий бюджет з аналогічними видатками інших країн, то очевидно, що ми діємо в умовах обмеженого і дуже скромного фінансового ресурсу. Наведу лише один промовистий приклад. Нині на слуху суперечка між двома європейськими країнами щодо контракту на поставку гелікоптерів. Так от, вартість п'ятдесяти вертольотів – понад 3 млрд євро.  Нам, по-хорошому, потрібні були би десятки таких машин, якщо не сотні. Але весь наш річний воєнний бюджет недотягує навіть до 60% цієї суми – наступного року він становитиме 64 млрд гривень.

Та ми використовуємо його максимально ефективно, і день за днем зміцнюємо обороноздатність країни. Лише протягом поточного року Збройні Сили отримали близько 2 тис. одиниць озброєння та військової техніки. Перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств поставлено надважливе завдання з розробки та виробництва  нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, нових зразків артилерійських систем, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів ударного типу, засобів космічної розвідки, радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби тощо.

Не все, що здатен виробити ВПК, ми можемо дозволити собі придбати. Тим не менше, наступного року на закупівлю та ремонт озброєнь плануємо витратити близько 11 млрд гривень. Кожен громадянин має право бачити техніку, в яку він інвестує щомісяця свої податки, відраховуючи їх у бюджет держави. Будемо й надалі демонструвати громадянам результати роботи нашої оборонної промисловості. Завтра продовжу традицію публічної передачі техніки та зброї у війська.  Цього разу йдеться про бойову та транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, вантажні автомобілі та засоби тилового забезпечення.

З нагоди свята планую зустрітися і з воїнами шостої хвилі, які саме в ці дні масово демобілізуються згідно мого указу. Важливою особливістю цього року став перехід комплектування Збройних Сил України та інших силових структур на контрактну основу. Весною 14-го в умовах фактичної відсутності армії на фронт пішли добровольчі батальйони. Згодом ставку було зроблено на часткову мобілізацію. Тепер же ми досягли такого прогресу у зміцненні обороноздатності, коли можемо дозволити собі створювати професійне військо.

Лише цього року контракти підписали 57 тис. українських добровольців. А із тих, хто вже відслужив і повернувся додому, створено оперативний резерв першої черги у складі майже ста тисяч військовослужбовців, і проведено перші в історії нашої держави серйозні навчання за участю резервістів.

Дорогі співвітчизники!

Кожен мій день як Президента та Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України починається як з "Отче наш" – із доповідей про ситуацію на фронті. Якщо є оперативна потреба, Міністр оборони чи Начальник Генерального штабу телефонують мені 24 години на добу. За рапортами: словами, цифрами, стрілами і позначками на карті, - завжди бачу насамперед людські долі. У війні головне не гроші, не техніка, не зброя, а люди – українські воїни!

За два з половиною роки у проведенні чи забезпеченні антитерористичної операції взяли участь близько 280 тисяч українців, із них – 266 тисяч вже отримали статус учасника бойових дій.

Понад 10 тисяч військовослужбовців відзначені державними нагородами.  Тридцяти трьом наших українським фронтовикам присвоєно звання Героя України. Сьогодні вдень матиму честь  вручити Золоту Зірку Героя рідним нашого капітана Олександра Лавренка – командира танкової роти 93-ї окремої механізованої бригади, який своїми героїчними вчинками підняв свою роту і знищив велику кількість воїнів агресора. Я впевнений в тому, що на прикладі капітана Лавренка ми можемо виховувати покоління українців так само, як він діяв у липні 2014 року.

Впевнений в тому, що на сьогоднішній день у нас є велика кількість подібних прикладів і ми можемо говорити, що сьогодні, у День захисника Вітчизни ми їх шануємо.

І я підпишу сьогодні Указ про присвоєння звання Героя України ще двом відважним воїнам – майору Андрієві Ткачуку, начальнику штаба парашутно-десантного батальйону 25-ї бригади Високомобільних десантних військ; та молодшому лейтенантові Володимиру Гарматію, комвзводу управління артилерійської батареї 51-ї окремої механізованої бригади. Володимиру Гарматію, на жаль, - посмертно.

2533 військових  загинули обороняючи Україну від російської агресії. Прошу всіх тут присутніх, всіх, хто дивиться нас по телевізору, вшанувати світлу пам'ять українських захисників Вітчизни хвилиною мовчання...

Постійним нагадуванням про війну у моєму робочому кабінеті є два осколки, дитяча лялька з пекла Донецького аеропорту, які мені подарували "кіборги" та солдатський металевий кухоль. Ці реліквії ані на мить не дають забути про чорну хмару над Україною, яка нависла з боку східного сусіда.

Коли дивлюся у вічі нашим воїнам, чую їхні впевнені голоси, бачу, як вправно вони працюють зі зброєю та бойовою технікою, переконуюся – Україна обов’язково переможе.

Я вітаю всіх захисників України, які в той чи інший спосіб – на передовій чи своєю повсякденної працею – забезпечують мир та спокій нашої держави. 

Вітаю Збройні Сили, Національну гвардію, Службу безпеки, Державну прикордонну службу, Службу зовнішньої розвідки, правоохоронців, інші силові структури.

Особливо хотів би вклонитися нашим жінкам, які служать в цих структурах. Лише у військових частинах бойового складу службу проходить близько десяти тисяч жінок.

Слова глибокої пошани я висловлюю представникам волонтерського руху та військовим капеланам.

Я дякую усім-усім, хто самовідданою ратною працею сприяє зміцненню обороноздатності нашої держави.

Справжніми захисниками України є й наші "високомобільні дипломатичні сили", які на міжнародних переговорах всіх рівнів створюють сприятливі умови для політико-дипломатичного врегулювання на Донбасі. Найсвіжіший приклад – злагоджена робота української дипломатії та української делегації народних депутатів в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка добилася чіткого визнання Росії країною-агресором та включення до резолюції пункту про необхідність продовження санкцій проти Російської Федерації. Це наш спільний успіх проукраїнської міжнародної коаліції, народних депутатів України та наших дипломатів.

У Нормандському форматі та в рамках Мінського процесу наші дипломати тримають переговорну позицію, згідно якої крокам із політичного врегулювання має передувати абсолютно необхідний, очевидний, відчутний і беззаперечний прогрес у безпекових питаннях.

 

Дорогі українці!

Нехай Пресвята Богородиця оберігає нас усіх. Зі святом Покрови вас!

З Днем захисника України!

Слава воїнам-захисникам!

Слава нескореному українському народові!

 

Слава Україні!

 

Чтобы не пропустить все самое важное и интересное, подписывайтесь на нас в соцсетях