Президенту України В. Ющенку Комментарии: 6

Звернутися до Вас особисто як до гаранта Конституцiї України з цим листом нас нагально змушує ситуацiя, що складається навколо так званих «депутатiв-сумiсникiв», якi  протиправно займають у парламентi мiсця тих, хто здатен працювати над вдосконаленням законодавчої та нормативної бази.

Робота законодавчої гiлки влади України є предметом справедливої критики у суспiльствi. Громадяни України не вiдчувають впливу Верховної Ради на складнi процеси, що вiдбуваються в життi країни. Через це довiра до парламенту знаходиться на катастрофiчно низькому рiвнi.

Але, погодьтесь, навiть за таких умов шокують факти, коли порушують законодавство власне народнi обранцi, якi за рахунок простих громадян мають створювати i вдосконалювати законодавчу та нормативну базу. Один iз прикладiв, що найбiльш вражає, - народний депутат вiд БЮТ, бiзнесмен, мiльярдер Костянтин Жеваго.

Саме iнтересами власного великого бiзнесу, а не iнтересами виборцiв керується К.Жеваго. Вiн є одним iз рекордсменiв з пропуску пленарних засiдань Верховної Ради, жодного разу за понад 11 рокiв К. Жеваго не брав участi у розробцi законопроектiв, не пiдготував жодного депутатського запиту. Це й не дивно - бiзнесмен з депутатським мандатом Жеваго є керiвником великих  бiзнесових структур, примiром, потужної гiрничорудної компанiї FERREXPO (зареєстрована в Швейцарiї), в якiй вiн починаючи з 1 листопада 2008 року займає посаду виконавчого директора.

Це є грубим порушенням чинного законодавства, бо вiдповiдно до ст. 78 Конституцiї України народнi депутати України не можуть мати iншого представницького мандата, бути на державнiй службi, обiймати iншi оплачуванi посади, займатися iншою оплачуваною або пiдприємницькою дiяльнiстю (крiм викладацької, наукової та творчої), входити до складу керiвного органу чи наглядової ради пiдприємства або органiзацiї, що має на метi одержання прибутку.

Крiм цього, вiдповiдно до ст. 3 Закону України «Про статус народного депутата України» народнi депутати не можуть входити до складу керiвного органу пiдприємства або органiзацiї, що має на метi одержання прибутку. Виходячи з вимог чинного законодавства, громадянин К.В. Жеваго у двадцятиденний строк мав скласти повноваження народного депутата України. Проте вiд дати початку його роботи на посадi виконавчого директора

FERREXPO сплинуло понад 10 мiсяцiв, а заяви про складення депутатського мандату Жеваго не зробив.

Вiдзначимо, що свою позицiю щодо так званих «депутатiв-сумiсникiв» чiтко виклав Конституцiйний суд України в своєму  рiшеннi №1-5/2008 вiд 29.01.2008, де зазначено, що (цитуємо) «народнi депутати України, як представники українського народу в єдиному органi законодавчої влади в Українi, здiйснюють свої повноваження на постiйнiй основi. У системному зв’язку з таким приписом перебувають положення, якi стосуються дострокового припинення повноважень народного депутата України, пiдстави для якого визначенi в частинi другiй статтi 81 Конституцiї України. Однiєю з пiдстав дострокового припинення повноважень є недотримання вимог щодо несумiсностi депутатського мандата з iншими видами дiяльностi. Несумiснiсть зумовлена природою вiдповiдного представництва, участю депутата у здiйсненнi законодавчої влади, полiтичним характером його дiяльностi тощо. Вимога щодо несумiсностi є складовою статусу народного депутата України, однiєю з ознак його мандата, яка полягає у встановленнi безпосередньої заборони поєднання мандата народного депутата України з роботою на iншiй посадi. Недотримання цiєї вимоги є порушенням частини другої статтi 78 Конституцiї України».

Особливо вiдзначимо той факт, що, працюючи на посадi виконавчого директора FERREXPO, К. Жеваго отримав у минулому роцi дохiд в розмiрi 64 тисячi доларiв, який вiн не задекларував у вiдповiдному до законодавства України порядку. Таким чином, є всi пiдстави стверджувати, що для пана Жеваго взагалi не iснує будь-яких моральних та етичних норм. Вищевикладене свiдчить не лише про надзвичайний цинiзм К. Жеваго, а й про порушення ним чинного законодавства. Фактично пан Жеваго є кримiнальним злочинцем.

У згаданiй вище 78-й статтi Основного закону України наголошується: «У разi виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумiсностi депутатського мандата з iншими видами дiяльностi, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку дiяльнiсть або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України».

Ми не маємо сумнiву у тому, що в добровiльному порядку пан Жеваго не має намiру складати повноваження народного депутата, як того вимагає Конституцiя та Закон України «Про статус народного депутата». Через це ми сподiваємося на те, що Ви як Президент України, як гарант Конституцiї України особисто забезпечите виконання Основного закону України та посприяєте достроковому позбавленню повноважень народного депутата К. Жеваго. Ми впевненi, що за Вашої особистої пiдтримки це принципове питання буде вирiшене вiдповiдно до Конституцiї та законiв України.

 

З повагою, голова Асоцiацiї захисту прав громадян Володимир Лесик.

Политика

Чем займется Верховная Рада: Закон о нацбезопасности и частные детективы
Чем займется Верховная Рада: Закон о нацбезопасности и частные детективы 62

Парламентарии согласовали повестку дня на пленарную неделю с 19 по 22 июня.

В Таиланде впервые за девять лет казнили человека
В Таиланде впервые за девять лет казнили человека 313

Заключенный шесть лет провел в тюрьме, прежде чем ему ввели смертельную дозу инъекции.

Ким Чен Ын прилетел в Китай
Ким Чен Ын прилетел в Китай 180

Лидер КНДР должен обсудить с Си Цзиньпином итоги двухсторонней встречи в Сингапуре.

Происшествия

В Запорожье хозяева заявили на свою агрессивную овчарку в полицию
В Запорожье хозяева заявили на свою агрессивную овчарку в полицию [фото] 118

Семейная пара попросила застрелить напавшую на них собаку.

В Одесской области охотник устроил перестрелку с егерем, трое пострадавших
В Одесской области охотник устроил перестрелку с егерем, трое пострадавших 79

У охотника помимо ружья был с собой травматический пистолет.

Во время стрельбы в Мальме пострадали пять человек
Во время стрельбы в Мальме пострадали пять человек [фото] 241 2

Огонь открыли прямо возле полицейского участка.

Экономика

Сотрудничество с ЕБРР – лакмусовая бумажка для крупных зарубежных инвесторов - ГлаваConcorde Capital Игорь Мазепа 39

Мода на выпускной: в Европу вместо ресторана
Мода на выпускной: в Европу вместо ресторана 1961 8

Школьники выбирают поездки за границу, а не традиционные посиделки.

Девушкам – на мороженое, парням – выгуливать собак: как заработать летом
Девушкам – на мороженое, парням – выгуливать собак: как заработать летом 724

Корреспондент "КП" в Украине" проверил на чем можно подзаработать и составил 10 советов для тех, кто хочет не только заработать, но и не попасть впросак.

Общество

Илон Маск обвинил одного из сотрудников Tesla в саботаже
Илон Маск обвинил одного из сотрудников Tesla в саботаже 4

Глава Tesla отметил, что сейчас очень многие желают Tesla смерти.

Сегодня днем,19 июня, в Украине до 35 градусов
Сегодня днем,19 июня, в Украине до 35 градусов 81

На западе и севере местами пройдет кратковременный дождь, гроза.

Общественный транспорт полезен для здоровья
Общественный транспорт полезен для здоровья 205

На помощь всем, кто раздражен ежедневной необходимостью пользоваться общественным транспортом, пришли вездесущие британские ученые.

Светская хроника и ТВ

Ведущая премии MTV вышла на сцену в свадебном образе Меган Маркл
Ведущая премии MTV вышла на сцену в свадебном образе Меган Маркл [фото] 154

Судьба актрисы не дает покоя ее коллегам по цеху.

В США застрелили известного рэпера
В США застрелили известного рэпера 803

Рэпер XXXTentacion впал кому от огнестрельных ранений, но позже скончался в больнице.

Звезда сериала  Мелроуз Плэйс  Хизер Локлир  пыталась покончить с собой
Звезда сериала "Мелроуз Плэйс" Хизер Локлир пыталась покончить с собой 1239

Актриса напала на собственных родителей. Те вызвали полицию.

Спорт

Самолет со сборной Саудовской Аравии на борту загорелся во время полета
Самолет со сборной Саудовской Аравии на борту загорелся во время полета [видео] 857 1

20 июня саудовцы проведут в Ростове-на-Дону матч со сборной Уругвая.

Гарри Кейн спас Англию в матче с Тунисом
Гарри Кейн спас Англию в матче с Тунисом [Видео] 455 1

Англичане загубили десяток фантастических моментов, были близки к сенсации, но светлая голова капитана подарила "трем львам" первую победу на ЧМ-2018

ЧМ-2018: Бельгия продырявила Панаму
ЧМ-2018: Бельгия продырявила Панаму 335

В самом жестком матче первого тура бельгийцы легко обыграли дебютантов турнира.