Сегодня 19 октября +23°C
Открытое письмо

Открытое письмо

Голові Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України п. Єфремову О.С. 

Голові Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією п. Калєтніку І.Г.

Шановний Олександре Сергійовичу!
Шановний Ігоре Григоровичу!

Звертаємось до Вас через велику стурбованість, яку ми відчуваємо через паплюження Конституції України та законодавчих актів одним з народних депутатів України - Жеваго Костянтином Валентиновичем.

На жаль, парламент Укра­ї­ни невпинно втрачає авторитет. Причин цього безліч - від неможливості ефективно розробляти необхідні для подолання фінансово-економічної кризи нормативні документи до непоодиноких фактів порушення народними обранцями зако­нів. Відомо, що деякі народні депутати зовсім не є взір­цем в плані дотримання чинного законодавства.

Чи не найбільш кричущий приклад - нардеп від БЮТ К.В.Жеваго. Цей «слуга народу» за перебування в лавах парламентаріїв понад 7 років не розробив жодного закону, не подав ані єдиного депутатського запиту чи звернення. Проте він є не лише антирекордсменом з точки зору виконання своїх обов’язків. 

Пан Жеваго порушує Основний закон України! Так, у ст. 78 Конституції України стверджується: «Народні депутати Укра­ї­ни не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній служ­бі, обіймати ін­ші опла­чувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою ді­яль­­ністю (крім викладацької, наукової та творчої ді­яльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради під­при­­ємства або організації, що має на меті одержання прибутку. Вимоги щодо несумі­сності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом. У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського ман­дата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України». 

Справа в тому, що починаючи з 1 листопада 2008 року народний депутат Жеваго офіційно займає посаду виконавчого директора гірничорудної компанії Ferrexpo, спів­власником якої він є. Скласти повноваження народного депутата Укра­ї­ни він мав 21 листопада 2008 року. З тих часів минуло понад півроку, але Жеваго не поклав депутатський мандат. Додамо, що депутат Жеваго отримує від роботи на посаді виконавчого директора Ferrexpo заробітну плату, яка складає 240 тисяч доларів на рік. Про це йдеться у річному звіті компанії Ferrexpo, який роз­мі­щено у вільному доступі. До ре­чі, ми не впевнені в тому, що К. Жеваго офі­цій­но задекларував свої доходи від роботи в компанії Ferrexpo та сплатив з них податки.

Окрім Конституції, К. Жеваго порушує від­по­від­но Закон України «Про статус народного депутата Укра­ї­ни», в ст. 3 якого йдеться: «Народний депутат не має права входити до складу ке­рів­ництва, прав­ління чи ради під­при­єм­ства, установи, орга­ні­за­ції, що має на меті одержання прибутку».

Врештi решт Конституційний Суд України виклав чітку позицію стосовно питання суміщення депутатської роботи із комер­ційною діяльністю у своєму рішенні №1-5/2008 від 29 січня 2008 року: «Народні депутати України, як представники українського народу в єдиному органі законодав­чої влади в Україні, здійснюють свої повноваження на постійній основі. У системному зв'язку з таким приписом перебувають положення, які стосуються дострокового припинення повноважень народного депутата Укра­ї­ни, підстави для якого визначені в частині другій статті 81 Конституції Укра­їни. Однією з підстав дострокового припинення повноважень є недотримання вимог щодо несу­міс­ності депутатського мандата з іншими видами діяльності. Вимога щодо несумісності є складовою статусу народного депутата України, однією з ознак його мандата, яка полягає у встановленні безпосеред­ньої заборони по­єд­нання мандата народного депутата України з роботою на іншій посаді. Недотримання цієї вимоги є порушенням частини другої статті 78 Конституції України». 

На нашу думку, статус народного депутата Укра­ї­ни потрібен Костянтину Жеваго для лобіювання інтересів компанії Ferrexpo. Нагадаємо, що головний її виробничий актив - Полтавський гір­ничозбагачувальний ком­бі­нат - знаходиться в Укра­ї­ні. Тобто мова йде про звичайну корупцію. Ми впевнені, вам відомо про те, що статтею 5 Закону України «Про боротьбу з коруп­цією» передбачено, що «державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права займатися під­при­­ємницькою ді­яль­ністю безпосередньо чи через посередни­ків, а також виконувати роботу на умовах су­міс­ництва (крім наукової, викладацької, творчої ді­яль­ності, а також медичної практики); входити самостійно, через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів під­при­ємств, кредитно-фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об'єд­нань, кооперативів, що здійснюють підпри­єм­ницьку діяльність». 

Зважаючи на вищевикладене, звертаємось до Вас як до керівників про­філь­них комі­тетів Верховної Ради України з вимогою негайно розпочати процес дострокового позбавлення депутатських повноважень нардепа від БЮТ К.В. Жеваго, який грубо та цинічно порушує Конституцію та закони України, а також ганьбить звання народного депутата України. 

Ми впевнені, що дії, яких ми від Вас очікуємо, будуть підтримані головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Не має сумнівів й у тому, що в разі розгляду фактів, викладених у цьому листі, в органах правосуддя буде винесене справедливе рішення про позбавлення пана К.В. Жеваго повноважень народного депутата України. 

З повагою, лідер Громадської компанії «ПОРА» Євген ЗОЛОТАРЬОВ. 15.07.09.

Политика

Украину посетит делегация Совета Европы
Украину посетит делегация Совета Европы 9

В Киеве у них запланированы переговоры с представителями украинской власти.

Розенблат заявил, что вез драгоценности в подарок  маленьким детишкам
Розенблат заявил, что вез драгоценности в подарок "маленьким детишкам" 116 1

Депутат Верховной Рады Борислав Розенблат заявил, что детективы НАБУ изъяли у него драгоценности, которые он вез в качестве подарка родственникам.

Путин заговорил о восстановлении отношений с Украиной
Путин заговорил о восстановлении отношений с Украиной 522

Президент России пообещал сделать для этого все возможное.

Происшествия

Все, что стало известно об аварии  Лексуса  в Харькове
Все, что стало известно об аварии "Лексуса" в Харькове [фото, видео] 1654

"КП" в Украине" собрала данные о водителе "Лексуса", истории пострадавших и первые выводы официальных органов.

Трое пострадавших при ДТП в Харькове находятся в коме
Трое пострадавших при ДТП в Харькове находятся в коме 547

Беременная пострадавшая в стабильном состоянии, ребенку ничего не угрожает. А сестры Оксана и Диана в очень тяжелом состоянии.

Отчим Елены Зайцевой: два года водит машину и никаких нарушений ПДД у нее не было
Отчим Елены Зайцевой: два года водит машину и никаких нарушений ПДД у нее не было 3155 2

Отчим предполагаемой виновницы ДТП в Харьквое Елены Зайцевой впервые прокомментировал трагедию.

Экономика

Нам уже ничего не страшно? Как митинги отражаются на экономике страны
Нам уже ничего не страшно? Как митинги отражаются на экономике страны 680

"КП" в Украине" решила выяснить, отразятся ли протесты на экономической ситуации в стране и на валютном курсе.

В Украине каждый 10-й сидит без работы
В Украине каждый 10-й сидит без работы 1504 4

А производительность труда в нашей стране настолько низка, что в Минфине ее назвали главным врагом экономики.

После увеличения пенсий могут вырасти цены, а о субсидиях многим придется забыть
После увеличения пенсий могут вырасти цены, а о субсидиях многим придется забыть 3665

Вместе с экспертами мы разбирались, как осовременивание пенсий скажется на нашей жизни

Общество

Почему Господь не решил одним словом проблему мирового зла?
Почему Господь не решил одним словом проблему мирового зла? 359

На эту тему размышляет глава Административного аппарата Киевской митрополии УПЦ епископ Виктор (Коцаба).

Саженцы по осени считают
Саженцы по осени считают 264

Питомники и садовые хозяйства начинают продажу саженцев, зачастую сейчас их можно купить дешевле, чем по весне, когда и без того забот полон рот.

СМИ: во Львове закрылся ресторан, где отравились 19 человек
СМИ: во Львове закрылся ресторан, где отравились 19 человек 276

Во Львове закрылся ресторан, в котором за несколько дней отравление получили 19 человек. Якобы заведение принадлежит жене народного депутата от "Блока Петра Порошенко" Богдана Дубневича.

Светская хроника и ТВ

Российская телеведущая заявила, что ее тоже домогался Вайнштейн
Российская телеведущая заявила, что ее тоже домогался Вайнштейн 239

Журналистку пригласили в номер и попросили сделать массаж.

Жена Джигарханяна покинула его театр и будет разводиться
Жена Джигарханяна покинула его театр и будет разводиться 1108

Знаменитый актер Армен Джигарханян, который женился на молодой Виталине Цимбалюк-Романовской, пожаловался на нее во время ток-шоу.

Ахтем Сеитаблаев:  В  Танцах со звездами  у нас - матриархат!
Ахтем Сеитаблаев: "В "Танцах со звездами" у нас - матриархат!" 204

В гостях у "КП" в Украине" побывала одна из самых чувственных пар популярного телепроекта.

Спорт

Ярмоленко и Коноплянка взлетели в цене
Ярмоленко и Коноплянка взлетели в цене 302

Экс-динамовец даже повторил свой личный ценовой рекорд.

Вернидуб:  Очки нужны и  Заре , и  Герте
Вернидуб: "Очки нужны и "Заре", и "Герте" 208

Главный тренер луганской команды ответил на вопросы журналистов перед матчем Лиги Европы

Хацкевич:  Главное – победа, а не мой День рождения
Хацкевич: "Главное – победа, а не мой День рождения" 326

Главный тренер киевского "Динамо" провел пресс-конференцию накануне матча Лиги Европы против "Янг Бойз"