Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Загрузить еще

Факт. До Дніпра приїхали європейські політичні лідери, щоб підтвердити підтримку України

Факт. До Дніпра приїхали європейські політичні лідери, щоб підтвердити підтримку України

16 лютого до Дніпра прибули європейські політики та представники Наглядової ради Ялтинської європейської стратегії (YES). Їхня мета – засвідчити підтримку України в непростий час та передати думки і настрої жителів українських міст міжнародним лідерам на найближчій Мюнхенській безпековій конференції. Дніпро обрали невипадково – адже за 8 років місто, що розташоване за 200 км від фронту, навчилося жити холодним розумом.

«Ми тут – з вами. Весь світ говорить про потенційний початок війни та російську агресію. І це та причина, чому ми тут стоїмо сьогодні, – сказала Президентка Республіки Естонія (2016-2021 рр.) Керсті Кальюлайд. – Ми готові продовжувати нашу дипломатичну співпрацю та підтримувати Україну в її праві на вибір та свободу. Я сподіваюся, що ця ситуація розв’яжеться мирно – у межах дипломатії та міжнародного права». 

На тому, що підтримка України повинна бути не лише на словах, а й у справах, наголосив також голова Наглядової ради YES, Президент Польщі (1995-2005 рр.) Александр Кваснєвський. Він підкреслив, що 30 років незалежності України довели, що українці стали сильнішим — зі своїми мовою, історією, культурою та традиціями. За його словами, світ за цей час остаточно зрозумів, що Україна — не Росія. І тепер надважливим є об’єднання народу — аби країна могла йти своїм шляхом. 

«Навіть якщо не буде найтрагічнішого сценарію, Кремль і Путін як президент РФ працюватимуть так, щоб Україна була під впливом Росії. Боротьба у різних формах триватиме. Це буде складний час. І він потребує міжнародної солідарності. Я впевнений, що і НАТО, і Європейський Союз, і США як лідер західного світу робитимуть усе, щоб підтримка була не лише на словах, а й у діях», – сказав Александр Кваснєвський. 

Інші представники YES — міністр закордонних справ Швеції (2006-2014 рр.), прем’єр-міністр Швеції (1991-1994 роки) Карл Більдт та віцепрезидент Havas Group, виконавчий співголова Havas Worldwide Стефан Фукс – також одностайні: Україна повинна мати підтримку демократичного світу, аби вистояти попри всі негаразди. 
Також засновник і член ради YES Віктор Пінчук підкреслив, що нинішня зустріч у Дніпрі насамперед є демонстрацією єдності, а український бізнес залишається в країні та готовий продовжувати інвестувати й допомагати. 

Зі свого боку, говорячи про нинішню ситуацію в країні, міський голова Дніпра Борис Філатов згадав, якими були 2014-й та 2015-й роки. «Немає ніякого «русского мира», немає проблем з російськомовним населенням, немає протиріч у країні. Є лише величезна брехня з боку нашого північного сусіда. На жаль, ми живемо зараз в умовах постправди. У світі, де на розум людей величезний вплив мають медіа і соціальні мережі. Та Україні загрожує одна країна – яка з нею по сусідству, і яка ні перед чим не хоче зупинятися», – сказав Борис Філатов, наголосивши також: разом з тим, що люди в Україні хочуть миру, свою країну захищатимуть попри усе.