Зі святом Трійці пов'язано багато прикмет. В цей день, наприклад, намагались не призначати весілля, бо таку пару чекало тільки лихо.
Трійця 2018: прикмети
Щоб негаразди, хвороби та всілякі негаразди не притягувалися у життя, люди подавали щедру милостиню, надавали будь-яку допомогу тим, хто її потребував.
Дощ на Трійцю – весь рік буде багато грибів, хороший урожай і прекрасна погода.
Скатертину, якою застеляли святковий стіл в Трійцю, не прали, а дбайливо зберігали і нікому не показували. Це безпосередньо стосувалося долі неодружених і незаміжніх членів сім'ї. Люди вірили, що така скатертина здатна залучити в будинок багатих кандидатів у наречені для дочки, а також гарних і працьовитих кандидаток у дружини для сина.
Після Трійці починається справжнє літо.
Прийде Трійця - буде і на дворі, як на печі.
Якщо березові гілочки, поставлені на Трійцю для прикраси, не засохнуть через три дні, то буде мокрий сінокіс.
На свято Трійці дівчата проводили обряди з плетінням квіткових вінків і завивання берези.
Якщо гарненько завити берізку, то збудуться задумані бажання, наприклад, полюбить вподобаний хлопець.
Якщо вінок розвився - бажання не збудеться. Зелений вінок свідчить про продовження дівоцтва. Засохлий вінок - до добрих чи поганих змін у житті.
Від Трійці до Успіння хороводів не водять.
Всі рослини в Духів день були наділені магічними властивостями. З допомогою настоїв і відварів, приготованих з рослин, люди виліковувалися від багатьох недуг. Також з рослин (як правило, з квітів) виготовляли потужні талісмани і обереги для всіх членів сім'ї. Попередньо рослини висушувались і окуривались певними травами (багно, мелісою, березовими бруньками, чебрецем, матіолою, кропивою).
У Зелену неділю не можна зводити або ремонтувати будь-яку огорожу (паркан). Вважалося, що така робота принесе людини і всіх його домочадців хвороби і неприємності.
В Трійцю заборонено займатися будь-якою роботою, крім приготування їжі, в тому числі для домашньої худоби.
У духів день не рекомендується купатися в річці. Це пов'язано з повір'ями про русалок і водяних, які виходять на берег, гойдаються на гілках, заманюючи молодих людей у воду. Після цього їх ніхто ніколи не бачив.
На зорі виносили свіжу випічку на поля і городи. Господині кришили булочки, печиво, коржі на землю. Таким чином, вони задобрювали духів покійних родичів.
Этот веб-сайт использует cookies для улучшения взаимодействия с пользователем при посещении веб-сайта. Использование веб-сайта означает согласие с его политикой cookies