"Украгролізинг" відстоюватиме ефективність фінансового лізингу в аграрній галузі

 30 липня на брифінгу у Державній фінансовій інспекції України директор Департаменту державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Віталій Максименко заявив про неефективність заходів з фінансування виконання Державної цільової програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2015 року.

Прозвучали, зокрема, і деякі критичні зауваження стосовно діяльності Національної акціонерної компанії "Украгролізинг", яка є співвиконавцем лізингових програм в аграрному секторі України. При цьому були озвучені лише окремі цифри, вирвані із загального контексту діяльності Компанії. Знехтувано більшістю аргументів, які стосувалися обґрунтування незгоди "Украгролізингу" з положеннями проекту аудиторського звіту. Хоча листом Голови Держфінінспекції України П.П.Андрєєва від 09липня 2013 року  офіційно підтверджено, що Компанія "Украгролізинг" свої обґрунтування надсилала і вони Держфінінспекцією отримані та опрацьовані.

А загальна цифра нібито неефективно використаних 699 млн грн. державних коштів взагалі не знаходить ніякого документального  підтвердження і з точки зору професіоналів виглядає лише популістським, необгрунтованим викидом в інформаційний простір.

"Украгролізинг" принагідно інформує, що упродовж 2009-2013 років Державною фінансовою інспекцією та її регіональними органами проведено 2 планових контрольних заходи щодо фінансово-господарської діяльності ДПАТ "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг". Крім того, ще 2 позапланових контрольних заходи, а також перевірка Рахунковою палатою України. І за їх результатами суттєвих недоліків у роботі Компанії НЕ БУЛО ВИЯВЛЕНО.

Практично на кожну претензію нинішньої перевірки "Украгролізинг" відповів обґрунтованими фактами, що зафіксовано прикінцевими документами. Однак Держфінінспекцією аргументи практично були зігноровані.

Зокрема, йдеться про нібито спрямовані 130 млн грн. на закупівлю техніки  іноземного виробництва. На що "Украгролізинг" пояснив, що закуповує і закуповував за кошти державного бюджету для подальшої передачі у фінансовий лізинг техніку лише вітчизняного виробництва. І робив це у суворій відповідності до Переліку сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва, узгодженого відповідною конкурсною комісією Міністерства аграрної політики та продовольства.

При цьому Компанія самостійно не визначає питому вагу вузлів, агрегатів, деталей, комплектуючих у техніці та обладнанні, що поставляється, а закуповує таку техніку відповідно до зазначеного Переліку.

"Украгролізинг" від офіційного Переліку не відступав. Крім того, закуповує і передає селянам виключно техніку, яка користується широким  попитом у сільгосптоваровиробників, згідно їх безпосередніх замовлень.

Паном Максименком також закидається використання "Украгролізингом" коштів для забезпечення підприємств, які нібито не є сільгосптоваровиробниками. Хоча у згаданих підсумкових документах аудиту чітко і докладно роз’яснюється, що згадані клієнти Компанії – зокрема, компанія "ДПЗКУ-МТС" -  як і всі потенційні лізингоодержувачі, ще до укладання договору фінансового лізингу надали необхідні документи, згідно яких вони є суб’єктами підприємницької діяльності агропромислового комплексу (з наданням відповідних довідок, вказанням кодів ЄДРПУО). Не помітити комбайнів, автомобілів із логотипами "ДПЗКУ-МТС" останніми роками навіть звичайному мешканцю сільської місцевості просто неможливо. Натомість перевіряючі з Держфініспекції представляють це підприємство ледь не примарним.

У прес-релізі згадується закуплена упродовж 2010-2012 років, але нібито не передана аграріям у фінансовий лізинг сільгосптехніка на 151 млн грн. В той же час проігноровано детальні пояснення "Украгролізингу" про те, що відповідно до договору фінлізингу Сторони – Лізингоодержувач та Компанія – письмово, цінним листом повідомляють одна одну про зміни місцезнаходження. "Украгролізинг" постійно, згідно графіків перевіряє наявність і технічний стан лізингової техніки як силами працівників центрального  апарату, так і співробітників обласних філій. Конкретно роз’яснено ситуацію з усією номенклатурою вказаної у перевірці технікою та обладнанням.

На звинувачення у спрямуванні коштів не на виконання Програми, а на власні цілі Компанії "Украгролізинг" пояснив у хронологічному порядку усі поетапні перерахування, з яких слідує, що лізингові платежі, які повертаються  лізингоодержувачами за отриману у фінансовий лізинг техніку, придбану у 2010-2012 роках, залишаються у розпорядженні Компанії і використовуються відповідно до фінансових планів, затверджених відповідними рішеннями Уряду (від 11.08.2010 №1629-р, від 15.12.2010 №2227-р, від 28.12.2011 № 1359-р).

Про недостатність фінансування лізингової програми "Украгролізинг" постійно заявляє на усіх рівнях, обґрунтовуючи високу потребу аграріїв у лізинговій техніці. Адже "Украгролізинг" щорічно отримує від селян замовлення на сільгосптехніку та обладнання на понад 1 млрд грн.

Компанія відкрита для спілкування із засобами масової інформації. І не просто в режимі кабінетних розмов чи стихійних викидів "смаженого".

"Украгролізинг" ініціює прес-турдля знайомства із клієнтами і партнерами Компанії. Вислухаємо пропозиції журналістів щодо їх участі у поїздці, регіонів, які представники редакцій хотіли би відвідати. Компанія готова надати можливість прямого спілкування у конкретних господарствах (на власний вибір журналістів), де працює техніка, передана на умовах фінансового лізингу. Готові розглянути пропозиції щодо будь-яких регіонів, адже представництва "Украгролізингу" активно працюють в усіх областях України.

Таким чином у представників медіа буде пряма можливість порівняти голослівні заяви із реальностями буднів сільгосптоваровиробників, переважно – представників дрібного і середнього бізнесу, фермерами.

За підсумками такого прес-туру Компанія планує провести спільну прес-конференцію, куди будуть запрошені, зокрема, і представники перевіряючи органів. "Украгролізинг" готовий для відкритого повноцінного діалогу, який виключає будь-які кулуарні недомовленості та упередженість.

Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" й надалі аргументуватиме ефективність реалізації лізингових програм і буде відстоювати свою ділову репутацію згідно із чинним законодавством.

Прес-служба Національної акціонерної компанії "Украгролізинг"

Происшествия

В Черновцах собирают деньги студентке, выпавшей из окна общежития
В Черновцах собирают деньги студентке, выпавшей из окна общежития 213

Ради ее спасения устраивают благотворительную акцию "Буковинский Giving Tuesday".

Жестокое убийство в Житомире: погибшая дважды жаловалась в полицию на ревнивого ухажера, но забирала заявления
Жестокое убийство в Житомире: погибшая дважды жаловалась в полицию на ревнивого ухажера, но забирала заявления 514

Об убийстве 41-летней жительницы Житомира и ее 21-летней дочери сообщил 16 февраля на своей странице в Фейсбуке начальник Главного управления Нацполиции в Житомирской области Вячеслав Печененко.

Мама Анны Семеновой, попавшей в Камбодже в страшное ДТП: Помогите спасти мою дочь
Мама Анны Семеновой, попавшей в Камбодже в страшное ДТП: Помогите спасти мою дочь 439

На лечение пострадавшей только за четыре дня уже ушло 5540 долларов.

Экономика

Сюрприз: айтишники не хотят платить больше налогов
Сюрприз: айтишники не хотят платить больше налогов

В IT-индустрии встретили в штыки новые идеи Минсоцполитики.

Украинские программисты жалуются на маленькую зарплату
Украинские программисты жалуются на маленькую зарплату 455

Айтишники недовольны работой от звонка до звонка, условиями труда и отсутствием "плюшек".

И вновь продолжается бой! Бедности в Украине снова объявили войну
И вновь продолжается бой! Бедности в Украине снова объявили войну 2247 3

После многолетней борьбы с нищетой "за чертой" бедности живут три четверти населения нашей страны.

Общество

Малыш из Южноукраинска встал на коньки раньше, чем заговорил
Малыш из Южноукраинска встал на коньки раньше, чем заговорил 170

ева Ткаченко стал рекордсменом Украины как самый маленький ребенок, который умеет кататься на льду.

Антропологи нашли у человека шесть бесполезных частей тела
Антропологи нашли у человека шесть бесполезных частей тела 449

Какую функцию они выполняли и почему оказались не нужны в современной жизни.

Все время в стрессе: 7 способов сбросить негатив на работе
Все время в стрессе: 7 способов сбросить негатив на работе 298

В современном ритме жизни трудно сохранить умиротворенное состояние – стресс становится нашим ежедневным спутником.

Светская хроника и ТВ

Якубович заступился за зрителей  Поля чудес , которые расхватывают еду
Якубович заступился за зрителей "Поля чудес", которые расхватывают еду [видео] 196

Еще летом ведущий говорил другим тоном, мол, люди приходят только жрать.

Сергей Полунин - о Парижской опере: Когда все утрясется - меня обратно позовут
Сергей Полунин - о Парижской опере: Когда все утрясется - меня обратно позовут [фото] 146

Танцовщик выступил в России и снова прокомментировал скандалы вокруг своего Инстаграм.

Нателла Крапивина пригрозила судом Жанне Бадоевой из-за  Орла и решки
Нателла Крапивина пригрозила судом Жанне Бадоевой из-за "Орла и решки" 583

Телеведущая в эфире передачи "Вечерний Ургант" заявила, что именно она придумала популярное тревел шоу.

Спорт

Биатлонистка Пидгрушная из-за проблем с сердцем завершает сезон досрочно
Биатлонистка Пидгрушная из-за проблем с сердцем завершает сезон досрочно 98 1

Капитан женской сборной Украины решила не рисковать своим здоровьем.

Цуренко установила личный рекорд в рейтинге WTA
Цуренко установила личный рекорд в рейтинге WTA [рейтинг] 162

Женская теннисная ассоциация обновила рейтинг лучших теннисисток мира.

Василию Ломаченко – 31! Большие планы и маленькие слабости именинника
Василию Ломаченко – 31! Большие планы и маленькие слабости именинника [фото] 599

17 февраля свой день рождения отмечает один из лучших боксеров Украины.