"Украгролізинг" відстоюватиме ефективність фінансового лізингу в аграрній галузі

 30 липня на брифінгу у Державній фінансовій інспекції України директор Департаменту державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Віталій Максименко заявив про неефективність заходів з фінансування виконання Державної цільової програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2015 року.

Прозвучали, зокрема, і деякі критичні зауваження стосовно діяльності Національної акціонерної компанії "Украгролізинг", яка є співвиконавцем лізингових програм в аграрному секторі України. При цьому були озвучені лише окремі цифри, вирвані із загального контексту діяльності Компанії. Знехтувано більшістю аргументів, які стосувалися обґрунтування незгоди "Украгролізингу" з положеннями проекту аудиторського звіту. Хоча листом Голови Держфінінспекції України П.П.Андрєєва від 09липня 2013 року  офіційно підтверджено, що Компанія "Украгролізинг" свої обґрунтування надсилала і вони Держфінінспекцією отримані та опрацьовані.

А загальна цифра нібито неефективно використаних 699 млн грн. державних коштів взагалі не знаходить ніякого документального  підтвердження і з точки зору професіоналів виглядає лише популістським, необгрунтованим викидом в інформаційний простір.

"Украгролізинг" принагідно інформує, що упродовж 2009-2013 років Державною фінансовою інспекцією та її регіональними органами проведено 2 планових контрольних заходи щодо фінансово-господарської діяльності ДПАТ "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг". Крім того, ще 2 позапланових контрольних заходи, а також перевірка Рахунковою палатою України. І за їх результатами суттєвих недоліків у роботі Компанії НЕ БУЛО ВИЯВЛЕНО.

Практично на кожну претензію нинішньої перевірки "Украгролізинг" відповів обґрунтованими фактами, що зафіксовано прикінцевими документами. Однак Держфінінспекцією аргументи практично були зігноровані.

Зокрема, йдеться про нібито спрямовані 130 млн грн. на закупівлю техніки  іноземного виробництва. На що "Украгролізинг" пояснив, що закуповує і закуповував за кошти державного бюджету для подальшої передачі у фінансовий лізинг техніку лише вітчизняного виробництва. І робив це у суворій відповідності до Переліку сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва, узгодженого відповідною конкурсною комісією Міністерства аграрної політики та продовольства.

При цьому Компанія самостійно не визначає питому вагу вузлів, агрегатів, деталей, комплектуючих у техніці та обладнанні, що поставляється, а закуповує таку техніку відповідно до зазначеного Переліку.

"Украгролізинг" від офіційного Переліку не відступав. Крім того, закуповує і передає селянам виключно техніку, яка користується широким  попитом у сільгосптоваровиробників, згідно їх безпосередніх замовлень.

Паном Максименком також закидається використання "Украгролізингом" коштів для забезпечення підприємств, які нібито не є сільгосптоваровиробниками. Хоча у згаданих підсумкових документах аудиту чітко і докладно роз’яснюється, що згадані клієнти Компанії – зокрема, компанія "ДПЗКУ-МТС" -  як і всі потенційні лізингоодержувачі, ще до укладання договору фінансового лізингу надали необхідні документи, згідно яких вони є суб’єктами підприємницької діяльності агропромислового комплексу (з наданням відповідних довідок, вказанням кодів ЄДРПУО). Не помітити комбайнів, автомобілів із логотипами "ДПЗКУ-МТС" останніми роками навіть звичайному мешканцю сільської місцевості просто неможливо. Натомість перевіряючі з Держфініспекції представляють це підприємство ледь не примарним.

У прес-релізі згадується закуплена упродовж 2010-2012 років, але нібито не передана аграріям у фінансовий лізинг сільгосптехніка на 151 млн грн. В той же час проігноровано детальні пояснення "Украгролізингу" про те, що відповідно до договору фінлізингу Сторони – Лізингоодержувач та Компанія – письмово, цінним листом повідомляють одна одну про зміни місцезнаходження. "Украгролізинг" постійно, згідно графіків перевіряє наявність і технічний стан лізингової техніки як силами працівників центрального  апарату, так і співробітників обласних філій. Конкретно роз’яснено ситуацію з усією номенклатурою вказаної у перевірці технікою та обладнанням.

На звинувачення у спрямуванні коштів не на виконання Програми, а на власні цілі Компанії "Украгролізинг" пояснив у хронологічному порядку усі поетапні перерахування, з яких слідує, що лізингові платежі, які повертаються  лізингоодержувачами за отриману у фінансовий лізинг техніку, придбану у 2010-2012 роках, залишаються у розпорядженні Компанії і використовуються відповідно до фінансових планів, затверджених відповідними рішеннями Уряду (від 11.08.2010 №1629-р, від 15.12.2010 №2227-р, від 28.12.2011 № 1359-р).

Про недостатність фінансування лізингової програми "Украгролізинг" постійно заявляє на усіх рівнях, обґрунтовуючи високу потребу аграріїв у лізинговій техніці. Адже "Украгролізинг" щорічно отримує від селян замовлення на сільгосптехніку та обладнання на понад 1 млрд грн.

Компанія відкрита для спілкування із засобами масової інформації. І не просто в режимі кабінетних розмов чи стихійних викидів "смаженого".

"Украгролізинг" ініціює прес-турдля знайомства із клієнтами і партнерами Компанії. Вислухаємо пропозиції журналістів щодо їх участі у поїздці, регіонів, які представники редакцій хотіли би відвідати. Компанія готова надати можливість прямого спілкування у конкретних господарствах (на власний вибір журналістів), де працює техніка, передана на умовах фінансового лізингу. Готові розглянути пропозиції щодо будь-яких регіонів, адже представництва "Украгролізингу" активно працюють в усіх областях України.

Таким чином у представників медіа буде пряма можливість порівняти голослівні заяви із реальностями буднів сільгосптоваровиробників, переважно – представників дрібного і середнього бізнесу, фермерами.

За підсумками такого прес-туру Компанія планує провести спільну прес-конференцію, куди будуть запрошені, зокрема, і представники перевіряючи органів. "Украгролізинг" готовий для відкритого повноцінного діалогу, який виключає будь-які кулуарні недомовленості та упередженість.

Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" й надалі аргументуватиме ефективність реалізації лізингових програм і буде відстоювати свою ділову репутацію згідно із чинним законодавством.

Прес-служба Національної акціонерної компанії "Украгролізинг"

Политика

В Нигерии девочкам разрешили приходить в школу в хиджабе
В Нигерии девочкам разрешили приходить в школу в хиджабе 112

Хиджаб должен быть короткими, деловыми и соответствовать цвету школьной формы.

Таиланд досрочно отменил визовый сбор для украинцев
Таиланд досрочно отменил визовый сбор для украинцев 197 1

От уплаты освобождаются туристы в период не с 1 декабря 2018-го , а с 15 ноября.

За год на заработки в Германию выехали 43 тысячи украинцев
За год на заработки в Германию выехали 43 тысячи украинцев 361 1

11,8 тысяч человек остались на ПМЖ.

Происшествия

Актер  Дизель Шоу  опять попал в аварию
Актер "Дизель Шоу" опять попал в аварию [видео] 457

Евгений Гашенко врезался в автобус по дороге на работу, потому что не успел сменить летнюю резину.

На Камчатку обрушатся девятиметровые волны
На Камчатку обрушатся девятиметровые волны 269 1

На полуострове произошло землетрясение силой в шесть баллов.

В Австралии на мужчину напала четырехметровая акула
В Австралии на мужчину напала четырехметровая акула 300

Тигровая акула выбила мужчину из байдарки.

Экономика

История одного города: отказались от газа и живут в тепле
История одного города: отказались от газа и живут в тепле 2271 7

К 2020 году Каменское (бывший Днепродзержинск), где живут 240 тысяч человек, полностью избавится от централизованного отопления.

Гройсман пригрозил отставками мэрам городов, где возникли проблемы с отоплением
Гройсман пригрозил отставками мэрам городов, где возникли проблемы с отоплением 472 6

После нескольких дней молчания, в правительстве начали обещать местным властям "кары небесные".

По следам Смелы и Кривого Рога: Кабмин запретил отключать газ должникам
По следам Смелы и Кривого Рога: Кабмин запретил отключать газ должникам 407

Запрет касается остановки поставок топлива на теплогенерирующие предприятия.

Общество

Сегодня днем,15 августа, местами  небольшие осадки
Сегодня днем,15 августа, местами небольшие осадки

На дорогах гололедица

Полиция сообщила о состоянии дорог в стране после снегопада
Полиция сообщила о состоянии дорог в стране после снегопада 21

По словам правоохранителей, проезд на большинстве дорог государственного значения обеспечен.

В Крыму нашли развалины древнего города времен Боспорского царства
В Крыму нашли развалины древнего города времен Боспорского царства 301

Древнюю усадьбу нашли на пути строительства железной дороги к Крымскому мосту.

Светская хроника и ТВ

СМИ: Беременность Собчак оказалась пиар-ходом
СМИ: Беременность Собчак оказалась пиар-ходом [фото] 532

Официальный представитель Ксении заявил, что она беременна, но живот звезды остается плоским.

Лолита Милявская: Поезда из Украины, слава Богу, пока ходят
Лолита Милявская: Поезда из Украины, слава Богу, пока ходят [фото] 1011 1

Певица высказалась о новом украинском законе и рассказала о жизни дочери в Киеве.

 Свингеры-2 : Даша Астафьева снова разденется и станет сексуальной домохозяйкой
"Свингеры-2": Даша Астафьева снова разденется и станет сексуальной домохозяйкой [фото] 592

А Оля Полякова поможет вернуть мужу потенцию.

Спорт

Холифилд сравнил себя с Усиком:  Я вел себя более агрессивно
Холифилд сравнил себя с Усиком: "Я вел себя более агрессивно" 190

Американец считает, что абсолютному чемпиону еще предстоит проделать много работы.

Подробности гибели чемпиона по армрестлингу: Андрей Пушкарь ехал на важные соревнования в Польшу
Подробности гибели чемпиона по армрестлингу: Андрей Пушкарь ехал на важные соревнования в Польшу [фото, видео] 5934

В ДТП тяжело пострадал второй спортсмен – 26-летний Олег Жох. Он потерял не только друга, но и отца, который ехал с ними в аэропорт.

Кокорин и Мамаев: один сидит с украинцем, у второго в камере иконостас
Кокорин и Мамаев: один сидит с украинцем, у второго в камере иконостас [фото] 743

Российские футболисты больше месяца находятся в СИЗО за пьяную драку.