В Киевском университете культуры состоялась презентация третьего гастрономического клипа "", который еще больше привлечет внимание мировой общественности к Украине.
Я буду популяризировать и лоббировать все украинское!
"Сало", "Українські вареники", а тепер еще и" Український борщ"- эти обновленные клипы Михаила Поплавского не просто музыкальные произведения, но и общественно-политический манифест, который должен донести традиционные украинские ценности мировому сообществу.
- Я буду популяризировать, лоббировать и, главное, защищать все украинское! - заявил Поплавский.
И стоит отметить, что с этой пиар-миссией поющий ректор справляется прекрасно.
- "Клип "Сало" набрал больше шести миллионов просмотров за месяц на YouTube, а "Українські вареники" уже более девяти миллионов, - акцентировал Михаил Михайлович и отметил, что "Український борщ" наберет больше 15-20 миллионов просмотров на YouTube .
- Украинский борщ должен рулить в мире, потому что это наш национальный продукт, наша гордость, наша нематериальная культура. И сегодня украинский борщ это бренд Украины, - сказал Михаил Поплавский.
Кроме того, ректор Университета культуры подчеркнул, что делает ребрендинг клипов и тесно сотрудничает с социальными сетями - YouTube, TikTok, Instagram.
- Моя главная миссия - сделать ставку на молодежь. Чтобы молодые люди, подростки, знали, что украинское это круто. Сегодня это борьба за будущее Украины. Кстати, у нас настолько креативные идеи, что мы опережаем время. Эти три гастрономические клипа - совсем не похожи на то, что снимают в Украине.
Креативно-познавательный месседж от клипмейкера
Режиссером-постановщиком клипа снова стала клипмейкер, которая прошла обучение в Голливуде, - Елена Винярская.
На этот раз режиссер вдохновлялась творчеством еще одного выдающегося художника, украинца по происхождению Энди Уорхолла. Поэтому сцена была оформлена в стиле художника - привлекали внимание, в частности, известные на весь мир "банки с супом Кембел" (на которых вместо томатного супа, конечно, был изображен борщ), а, собственно, видео было снято в стиле поп-арт с использованием элементов хип-хопа и фристайла, в котором преобладала красно-черно-белая гамма цветов.
- Красный - украинский борщ, украинские девушки чернобровые с черными волосами, а украинская душа - белая и очень светлая! - прокомментировала Елена свое видение песни "Український борщ".
Елена Винярская известна не только своими креативными взглядами, но и вниманием к мельчайшим деталям. Так, если присмотреться, то на пиджаке главного героя и платьях девушек можно было прочитать все 28 ингредиентов традиционного украинского борща.
Одно платье - это вообще был рецепт - если поставить клип на паузу, то можно с этой подсказкой приготовить изысканное блюдо. А одна из причесок для образа Михаила Поплавского - кок, как у Элвиса Пресли - это отсыл к предыдущему клипу на эту же песню, снятому более 10 лет назад. Все образы в клипе были стильными, винтажными и в тоже время современными.
- Мы от кэжуал переходим к кутюр, - сообщила режиссер и поблагодарила всю команду: над клипом работали стилисты, гримеры, монтажеры, художники, дизайнеры ... - Как без маленькой перчинки не будет настоящего борща, так без труда каждого из вас у нас бы не вышел клип.
Кстати, изюминка клипа, то бишь, перчинка - в конце Михаил Михайлович зачитал настоящий рэп, слова которого - переведенный на английский язык рецепт борща.
Звездные гости
На презентацию клипа пришли звездные гости - Павел Зибров, Екатерина Бужинская, Ирина Федышин и Солоха.
Все они высоко оценили действительно яркую и драйвовую работу команды Михаила Поплавского.
- Мне кажется, что Михаил Михайлович своими клипами "Сало", "Українські вареники", "Український борщ" делает социальную рекламу. Он прославляет на весь мир лучшие украинские блюда, - заявил Павел Зибров. - Благодаря таким ярким и сочным клипам, которые будут, я уверен, смотреть в Европе, Америке, Африке, люди узнают, что такое украинская культура. Поэтому, Михаил Михайлович, вы здесь сейчас выступаете не только как артист, но и как общественный и государственный деятель.
Певица Екатерина Бужинская, которая сейчас живет на родине мужа в Болгарии, тоже заметила, что пропаганда, или же, пиар украинских блюд - очень важна, она в этом убедилась, готовя борщ для жен болгарских дипломатов.
А Солоха сказала, что творчество Михаила Михайловича для нее вдохновение:
- Спасибо, что пропагандируете украинское, это для меня тоже близкая тема. И сегодня я получила эстетический кайф, просматривая клип.
КСТАТИ ГОВОРЯ
На вопрос, не планируется ли топ-5 клипов об украинских блюдах - Михаил Михайлович ответил, что три песни - это идеальное число. А сейчас в его планах сосредоточиться на семейной тематике.
- Есть идея создать такой шутливо-эротический клип "А ми з кумою ходим в баньку". А дальше хотим снять новую интерпретацию песен "Батько" и "Сину мій", - рассказал Михаил Поплавский.
КОМАНДА
- Второй режиссер - Михаил Харченко
- Оператор-постановщик- Дмитрий Мыслинчук.
- Хореограф-постановщик - Ростислав Савченко
- 3D-графика, виртуальная реальность "Unreal Engine", виджеинг, видеодизайн - от компании "Pravdin Production".
- Декорации - "Savanna Event Decor", в частности от Олега и Анны Савчук и Ивана Хоменко.
Факт: Новий кліп Михайла Поплавського "Український борщ" - це суспільно-політичний проєкт
У Київському університеті культури відбулася презентація третього гастрономічного кліпу "", який ще більше приверне увагу світу до України.
Я буду популяризувати і лобіювати все українське!
"Сало", "Українські вареники", а тепер ще й "Український борщ" - ці оновлені кліпи Михайла Поплавського не просто музичні твори, а ще й політично-суспільний маніфест, який повинен донести традиційні українські цінності до світової спільноти.
- Я буду популяризувати, лобіювати і, головне, захищати все українське! - заявив Поплавський.
І варто відзначити, що з цією піар-місією співаючий ректор справляється прекрасно.
- "Кліп "Сало" набрав понад шість мільйонів переглядів за місяць на YouTube, а "Українські вареники" вже мають більше дев’яти мільйонів, - відмітив Михайло Михайлович і наголосив, що "Український борщ" набере більше 15-20 мільйонів переглядів на YouTube.
- Український борщ має рулити в світі, бо це наш національний продукт, наша гордість, наша нематеріальна культура. І сьогодні український борщ це бренд України, - сказав Михайло Поплавський.
Крім того, ректор Університету культури підкреслив, що робить ребрендинг кліпів і тісно співпрацює із соціальними мережами – YouTube, TikTok, Instagram.
- Моя головна місія – зробити ставку на молодь. Щоб молоді люди, підлітки, знали, що українське це круто. Сьогодні це боротьба за майбутнє України. До речі, у нас настільки креативні ідеї, що ми випереджаємо час. Ці три гастрономічні кліпи – зовсім не схожі на те, що знімають в Україні.
Креативно-пізнавальний меседж від кліпмейкера
Режисером-постановником кліпу знову стала кліпмейкерка, яка пройшла навчання в Голлівуді, - Олена Вінярська.
4
Цього разу режисерка надихалася творчістю ще одного видатного митця, українця за походженням Енді Уорхолла. Тож сцену було оформлено в стилі художника – привертали увагу, зокрема, відомі на весь світ "банки з супом Кембел" (на яких заміть томатного супу, звісно, був зображений борщ), а, власне, відео було знято в стилі поп-арт з використанням елементів хіп-хопу та фристайлу, в якому переважала червоно-чорно-біла гама кольорів.
- Червоний – український борщ, українські дівчата чорноброві з чорними косами, а українська душа – біла і дуже світла! - прокоментувала Олена своє бачення пісні "Український борщ".
Олена Вінярська відома не лише своїми креативними поглядами, а й увагою до найдрібніших деталей. Так, якщо придивитись, то на піджаку головного героя та сукнях дівчат можна було прочитати всі 28 інгредієнтів традиційного українського борщу.
Одна сукня – це взагалі був рецепт – якщо поставити кліп на паузу, то можна за цією підказкою приготувати вишукану страву. А одна із зачісок для образу Михайла Поплавського – кок, як у Елвіса Преслі – це відсил до попереднього кліпу на цю ж пісню, знятого понад 10 років тому. Усі образи в кліпі були стильними й вінтажними, але водночас і сучасними.
- Ми з кежуалу переходимо до кутюр, - повідомила режисерка і подякувала всій команді, а над кліпом працювали стилісти, гримери, монтажери, художники, дизайнери… - Як без маленької перчинки не буде справжнього борщу, так без праці кожного з вас у нас би не вийшов кліп.
До речі, про родзинку кліпу, чи то пак, перчинку – наприкінці Михайло Михайлович зачитав справжнісінький реп, слова якого – перекладений на англійську мову рецепт борщу.
Зіркові гості
На презентацію кліпу завітали зіркові гості – Павло Зібров, Катерина Бужинська, Ірина Федишин та СолоХа.
Всі вони високо оцінили дійсно яскраву і драйвову роботу команди Михайла Поплавського.
- Мені здається, що Михайло Михайлович своїми кліпами "Сало", "Українські вареники", "Український борщ" робить соціальну рекламу. Він прославляє на весь світ найкращі українські страви, - заявив Павло Зібров. - Завдяки таким яскравим і соковитим кліпам, які будуть, я впевнений, дивитись в Європі, Америці, Африці, люди дізнаватимуться, що таке українська культура. Тож, Михайле Михайловичу, ви тут зараз виступаєте не лише як артист, а і як громадський та державний діяч.
Співачка Катерина Бужинська, яка зараз мешкає на батьківщині чоловіка в Болгарії, теж зауважила, що пропаганда, чи то пак, піар українських страв – дуже важлива, вона в цьому переконалась, готуючи борщ для жінок болгарських дипломатів.
А СолоХа сказала, що творчість Михайла Михайловича для неї натхнення:
- Дякую, що пропагуєте українське, це для мене теж близька тема. І сьогодні я отримала естетичний кайф, переглядаючи кліп.
ДО РЕЧІ
На питання, чи не планується зробити топ-5 кліпів про українські страви – Михайло Михайлович відповів, що три пісні – то ідеальне число. А зараз у його планах зосередитись на родинній тематиці.
- Є ідея створити такий жартівливо-еротичний кліп "А ми з кумою ходим в баньку". А далі хочемо зняти нову інтерпретацію пісень "Батько" і "Сину мій", - розповів Михайло Поплавський.
КОМАНДА
Другий режисер – Михайло Харченко
Оператор-постановник– Дмитро Мислінчук.
Хореограф-постановник – Ростислав Савченко
3D-графіка, віртуальна реальність "Unreal Engine", віджеїнг, відеодизайн – від компанії "Pravdin Production".
Декорації – "Savanna Event Decor", зокрема від Олега й Анни Савчуків та Івана Хоменка.
"Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине"