Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Червоний прапор над мечеттю: Іран зібрався воювати із Саудівською Аравією

Червоний прапор над мечеттю: Іран зібрався воювати із Саудівською Аравією
Фото: https://twitter.com/sentdefender

Найближчим часом на Близькому Сході може виникнути ще одна гаряча точка. Як повідомило американське видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Білому домі, Іран планує напад на Саудівську Аравію та місто Ербіл в Іраку.

Іран звинувачує саудитів у підтримці протестів

Саудівська Аравія поділилася зі США розвідданими, що Іран планує напасти на неї та Ірак, щоб відволікти увагу від протестів, які виникли через смерть 22-річної іранської дівчини Махсу Аміні, яку вбили через неправильне носіння хіджабу.

Тегеран звинуватив Саудівську Аравію, США та Ізраїль у підбурюванні до демонстрацій. Зокрема, у жовтні Іран попередив Саудівську Аравію, щоб вона обмежила висвітлення протестів в Ірані супутниковими каналами, у тому числі на каналі Iran International, який підтримують саудівці.

- Це наше останнє попередження, тому що ви втручаєтеся в наші внутрішні справи щодо цих ЗМІ, - сказав генерал-майор Хосейн Саламі.

Крім цього, The Wall Street Journal пояснює, що з кінця вересня Іран вже атакував північний Ірак десятками балістичних ракет та бойових безпілотників. Тегеран тоді зазначив, що причиною атаки стало розпалювання безладів усередині Ірану курдськими сепаратистськими угрупованнями, що базуються в Ербілі.

Тому американці та кілька країн Близького Сходу підвищили рівень бойової готовності своїх сил. У Раді національної безпеки Білого дому відповіли, що стурбовані такими попередженнями та готові відреагувати, якщо Іран здійснить атаку.

Представник Ради нацбезпеки пояснив, що вони тримають постійний контакт з військовими та розвідувальними каналами із саудитами: «Ми без вагань будемо діяти на захист наших інтересів і партнерів у регіоні».

- Саудівська Аравія та Іран – це давні суперники за лідерство в ісламському світі. Тому саудити справді підтримують протестний рух у цій країні. Вони сподіваються на зміну режиму та отримання більш лояльного до них уряду Ірану, – пояснив «КП в Україні» експерт-ближньосхідник із Українського інституту майбутнього Ілля Куса.

Іран підняв червоний прапор

На підтвердження цих погроз із боку Ірану в одному з іранських міст стався безпрецедентний випадок. У священному іранському місті Кум над мечеттю Джамкаран підняли прапор помсти - прапор червоного кольору. Аналогічний прапор з'явився над мечеттю у місті Шираз на півдні Ірану. У шиїтській традиції  червоний прапор над священною мечеттю символізує спрагу помсти.

2020 року в Ірані вже вивішували "прапор помсти", а потім ударили по американських базах в Іраку та нафтопереробних заводах у Саудівській Аравії. Це сталося після ліквідації ракетним ударом США одного з головних генералів Ірану Касема Сулеймані. Тоді, піднімаючи "прапор помсти", в Ірані написали: "Це було зроблено на честь шахіда Касема Сулеймані, який був убитий американцями, пообіцявши, що вони помстяться за його мученицьку смерть".

Війна буде дистанційною

Хоча саудити говорять про напад Ірану, навряд чи йдеться про повноцінну війну. Ці обидві країни не мають сухопутного кордону та їх поділяє Перська затока. Тож, швидше за все, йдеться про ракетні атаки з боку Ірану, як це було два роки тому.

- Це, швидше за все, буде дистанційна війна – ракетні обстріли. Або Іран може посилити підтримку повстанців-хуситів у сусідньому із Саудівською Аравією Ємені. Прямих бойових зіткнень не буде – заважає Перська затока, – пояснив «КП в Україні» військовий експерт Олег Жданов.

Що ж до боєздатності армій обох країн, то, за його словами, армія Саудівської Аравії більш технологічна, а армія Ірану – більш мотивована та войовнича. Вони мають Корпус варти іранської революції, що складається з ідейно налаштованих військових.