Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
28 березня
Завантажити ще

Шмигаль запропонував Шольцу направити на ЗАЕС миротворчу місію

Шмигаль запропонував Шольцу направити на ЗАЕС миротворчу місію
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Прем‘єр-міністр запропонував направити на ЗАЕС миротворчу місію для демілітаризації станції. Про це йдеться у телеграм-каналі Шмигаля, а також повідомив Укрінформ

- Важливо продовжувати й спільну роботу над демілітаризацією ЗАЕС. Запропонував спільно працювати над можливою місією ЄС та ООН на станцію, яка має допомогти в цьому питанні, - написав прем‘єр.

На брифінгу в Берліні Денис Шмигаль пояснив, що місія потрібна для повної демілітаризації ЗАЕС та 30-кілометрової зони.

- Звичайно, ми очікуємо, що та місія МАГАТЕ, яка була на станція, буде мати наслідки, ми говорили про те, що необхідно організовувати наступну місію - миротворчу місію під егідою Європейського Союзу, під егідою ООН, яка забезпечить повну демілітаризацію ЗАЕС, яка забезпечить демілітаризацію 30-кілометрової зони навколо, - розповів Шмигаль.

Прем‘єр-міністр запевнив, що у Києва та Берліна спільне бачення про необхідність нарощувати постачання важкого озброєння Україні. Також за його словами після повномасштабного вторгнення Росії Німеччина стала лідером серед європейських країн за розміром фінансової допомоги, надавши Україні 1,4 млрд євро. 

Денис Шмигаль перебуває із робочим візитом у Німеччині, під час якого провів зустріч із президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії  відвідала ЗАЕС 1 вересня. Того ж дня більша частина делегації залишила об'єкт. Шість експертів МАГАТЕ залишилися, надалі агентство планує забезпечити постійну присутність на станції двох представників. Найбільша атомна станція в Європі з 4 березня захоплена російськими військовими.