Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

«Не всіх росіян раді вітати»: як у світі тролять громадян РФ

«Не всіх росіян раді вітати»: як у світі тролять громадян РФ
Фото: Шон Геллап/Getty Images

Понад сто країн допомагають Україні відбивати збройну агресію Росії. Надають зброю, приймають у себе біженців, допомагають грошима та добрими порадами.

Мешканці цих країн донатять на підтримку українців, а також висловлюють своє ставлення до протистояння всіма доступними способами: підсвічені квітами українського прапора Ейфелева вежа та Бранденбурзька брама, жовто-блакитні квіти та прапори біля російських посольств – одні із сотні фактів.

А ще Росію б'ють тролінгом – висміюванням її спроб запровадити на всій планеті «руській мир» і виправдати розв'язану війну, а також різними способами гуманно достукатися до їхньої свідомості і запитати, чи там всі вдома.

Франція підсвітила Ейфелеву вежу у кольорах українського прапора. Фото: REUTERS/Benoit Tessier

Франція підсвітила Ейфелеву вежу у кольорах українського прапора. Фото: REUTERS/Benoit Tessier

А зараз – гімн!

З останніх нетривіальних спроб пояснити, що дії Росії, м'яко кажучи, неприйнятні, можна згадати, що з 5 серпня у місті Лаппеєнранта ( Фінляндія ) щодня о 19.30 звучить Гімн України. Лаппеєнранта - одне із найпопулярніших у туристів з Росії міст Фінляндії, знаходиться всього за 50 км від російського Виборгу, так що у слухачах браку не буде. Тим більше, що український гімн звучить у торговому центрі Iso-Kristiina.

За словами влади Лаппеєнранти, національний гімн створює почуття єдності та об'єднує українців, а також інших мешканців міста. До того ж у Лаппеєнранті піднімають український прапор на флагштоку перед мерією та в порту.

А у сусідньому місті Іматра Гімн України почали включати з кінця липня. Ще раніше учасники молодіжного руху Kokoumusnuoret («Націоналістична молодь») викупили рекламний щит у прикордонному пункті пропуску «Ваалімаа» та розмістили там рекламне оголошення з нагадуванням про військові дії Росії в Україні. На щиті російською мовою написано «Поки ви відпочиваєте, багато українців залишилися без дому, до якого не можуть повернутися».

Можна тільки уявити, які почуття охоплюють жителів країни, в якій 79% населення підтримує війну з Україною… Але, може, хоча б одна людина прозріє?

До речі, Державний гімн України звучав неодноразово у Лондонській філармонії перед початком основного концерту.

Сіба-іну – за Україну

У соціальній мережі Twitter, поки що за дивним збігом обставин не забороненої в РФ, в її американському сегменті з'явилася спільнота, яка не просто тролить російських дипломатів, а й створює меми для інформаційної боротьби з роспропагандою і навіть збирає гроші на допомогу ЗСУ.

У травні 2022 року художниця під ніком Кама почала робити колажі, використовуючи кадри бойових дій в Україні та зображення собак породи сіба-іну. Меми стали популярними, і Кама почала створювати аватарки (картинки-символи користувачів) на замовлення. Зароблені гроші Кама перераховувала Грузинському національному легіону (добровольче збройне формування, яке воює на боці України). Мерч (продукція) із зображеннями Ками активно продається, і вже зібрано близько 47 тис. доларів на потреби Грузинського легіону.

Меми з Сиба-іну художниця Кама монетизує та перераховує гроші на Грузинський легіон, що бореться на боці України. Фото: vice.com

Меми з Сиба-іну художниця Кама монетизує та перераховує гроші на Грузинський легіон, що бореться на боці України. Фото: vice.com

Алюзія на знаменитий кадр, де український артелерист спокійно їсть чіпси під час залпу. Фото: twitter.com/iAmTheWarax

Алюзія на знаменитий кадр, де український артелерист спокійно їсть чіпси під час залпу. Фото: twitter.com/iAmTheWarax

Приберіть "руського

У Німеччині підійшли до теми із німецькою прямотою. Для власників російських паспортів закрито ресторани містечка Бітігхайм на землі Баден-Вюртемберг. Власник закладу пояснює:

- Відвідувачів із російським паспортом не раді вітати у нашому ресторані. Ми розуміємо, що "нормальні " російські громадяни не винні у кримінальних діях, але вже настав час зробити якийсь крок. Обмеження входу для росіян в ресторан є нашим внеском у те, щоб наші діти змогли вирости у вільній Європі.

Також у Німеччині багато кондитерських прибрали з назви традиційного «Русского торта» (Russischer Zupfkuchen) слово «русский».

Грузія вводить візи. Поки що у барах

За кілька днів до початку «спеціальної військової операції» Союз регбі Грузії перед поєдинком зі збірною Росії на чемпіонаті Європи 27 лютого розмістив анонс про гру в соцмережах українською мовою, не продублювавши її ні російською, ні грузинською, ні англійською.

Звичайно, росіяни образилися.

- Наше керівництво ФРР звернулося до Rugby Europe із проханням розібратися у цій ситуації. Нам відповіли, що такі публікації неприпустимі, що це порушення регламенту... просили грузинську сторону прибрати цю афішу, але зараз вони нічого не прибрали, навіть враховуючи те, що за це їм загрожує штраф, - сказав представник РФ Халізов. Невідомо, чи оштрафували грузинів за таку вільність.

Грузини на цьому не зупиняються: один із столичних барів Dedaena запровадив «візовий режим» для відвідувачів – громадян Росії. Перепустку в бар можна отримати, лише заповнивши спеціальну форму, де вказуються особисті дані та ставлення до дій Володимира Путіна, до російської агресії в Україні, до окупації Грузії та інших тверджень.

- Громадянам Росії потрібна віза для входу до бару Dedaena, тому що не всіх росіян ми раді вітати. Ми за рівність та єдність, але нам треба зробити так, щоб російські імперіалісти з промитими мізками не опинилися у нашому барі. Будь ласка, підтримайте нас, заповнивши заявку на VISA, щоб нікому не довелося тусуватися з прид*рками. Дякуємо за розуміння, - звертається керівництво бару на сайті закладу до гостей.

Також при реєстрації на отримання "візи" потрібно погодитися із загальним кодексом поведінки, наприклад, не вступати в політичні дискусії, не розраховуватися рублями, з персоналом спілкуватися грузинською чи англійською мовами та інше. Після заповнення форми на вказану електронку прийде вхідна віза.

У грузинському барі не лише запровадили візи, а ще й меню оновили. Фото: https://www.instagram.com/dedaenabar/

У грузинському барі не лише запровадили візи, а ще й меню оновили. Фото: https://www.instagram.com/dedaenabar/

Посольство знущається

У лютому посольство США в Україні опублікувало порівняльну таблицю Києва та Москви в історичному контексті на своїй офіційній сторінці у Твіттері. Це швидше не таблиця, а іронічні картинки, розташовані за роками: доки в Україні відкривалися університети та розвивалися великі міста, на місці сучасної Москви були ліси, болота та жаби.

Подібний колаж, звичайно, не винахід посольства, а ілюстрація, що давно курсує в інтернеті, навколо якої постійно йдуть геополітичні та побутові суперечки, що переходять не тільки в дискусії, а й у з'ясування стосунків на підвищених тонах. Але тонкий тролінг наших дипломатів оцінили українці.

Москва не відразу будувалася, а лише через століття, після того, як Київ уже давно був культурним центром.

Москва не відразу будувалася, а лише через століття, після того, як Київ уже давно був культурним центром.

Стукни Путіна по голові

Російське вторгнення в Україну також стало сюжетом численних комп'ютерних ігор. Наприклад, є гра, де бойовий селезень полює на загарбників, а на фінішному рівні ліквідує Путіна. В іншій грі точним ударом молотка потрібно стукнути по голові Путіна, коли він з'являється з різних місць на ігровому полі – з Кремля, бункера чи якоїсь нори.

Також розроблена та активно просувається гра, в якій персонаж із обличчям Ілона Маска б'є Путіна та Кадирова під пісню «Ой, у лузі червона калина». Можна знайти гру, де гравцеві пропонується спалити Москву або знищити Путіна.

Усі подібні ігри спрямовані на привернення уваги світу до того, що відбувається в Україні, а також так збирають пожертвування для Збройних сил України.

Мета гри - ліквідувати загарбника та дістатися бункера. Скрін: birds-attack.web.app/

Мета гри - ліквідувати загарбника та дістатися бункера. Скрін: birds-attack.web.app/