Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
28 березня
Завантажити ще

У Повітряних силах спростували отримання першої системи Patriot

У Повітряних силах спростували отримання першої системи Patriot
Фото: mediacenter.org.ua

В Україні поки що немає протиракетних систем ЗРК Patriot. Про це повідомив речник командування Повітряних сил Збройних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

- Ну ще ні, не бачив. Суспільство дізнається про приїзд системи ППО Patriot до України, коли вона вперше зіб'є російський літак, — сказав речник, коментуючи інформацію видання Financial Times про наявність першої такої системи в Україні.

За його словами, військовим часто ставлять запитання щодо можливості цих систем збивати ракети типу "Кинжал". Проте нині відповіді на це питання немає, оскільки застосовувати систему в такий спосіб ніхто не намагався.

- Важко відповісти, ніхто ще не робив цього. Якщо Україні довірять таку місію - пробуватимемо, намагатимемося збивати і "Кинджали". Сказати зараз важко, чи здатен цей комплекс це робити, треба втілювати це на практиці, — наголосив Ігнат.

10 березня видання Financial Times повідомило, що Україні вже могли передати одну із двох обіцяних протиракетних систем ЗРК Patriot. Крім того, раніше іспанське видання La Razon також повідомило, що перші системи Patriot прибули до України. Про це нібито у коментарі заявив голова Міноборони Польщі Маріуш Блащак, але невдовзі польський міністр спростував це. Він заявив, що його слова неправильно переклали.

Американська система протиповітряної оборони (ППО) - зенітний ракетний комплекс (ЗРК) ММ-104 Patriot - вважається однією з найкращих у світі. Комплекс призначений для прикриття великих адміністративних та промислових центрів, військово-морських та авіаційних баз від усіх наявних засобів повітряного нападу. Patriot здатен одночасно виявляти та ідентифікувати понад 100 повітряних цілей, безперервно супроводжувати вісім з них, а також готувати вихідні дані для стрільби, пуску та наведення до трьох ракет на кожну ціль.