Відкритий лист трудового колективу Консорціуму «ЄДАПС» Комментарии: 6

Міністру закордонних справ України 

Пану Грищенку К.І. 

Шановний Костянтине Івановичу! 

Трудовий колектив Консорціуму «ЄДАПС» звертається до Вас з приводу ситуації, яка склалася із видачею закордонних паспортів громадянам України дипломатичними та консульськими представництвами України за кордоном. Незважаючи на наявність усіх необхідних розробок та технологій для впровадження централізованої системи оформлення паспортів для виїзду за кордон в дипломатичних установах Міністерства закордонних справ України, проблема все ще залишається невирішеною. Громадянам України, що проживають за кордоном, продовжують видавати закордонні паспорти старого зразка (із вклеєною фотографією власника).

На думку трудового колективу Консорціуму «ЄДАПС», така ситуація, шановний Костянтине Івановичу, ускладнює життя та принижує багатьох українців. У зв’язку з тим, що вони не можуть отримати сучасні паспорти, їм доводиться погоджуватися на отримання паспортів старого зразка із вклеєною фотографією.

Це створює негативний імідж України на міжнародній арені: Європейський союз  неодноразово наголошував, що для отримання Україною безвізового статусу наша держава повинна відмовитись від застарілих технологій та припинити оформлення проїзних документів з вклеєною фотокарткою. Дуже красномовним є той факт, що інформаційна база INTERPOL містить 70 000 підроблених паспортів громадян України для виїзду за кордон з вклеєною фотокарткою. А за інформацією, поширеною у ЗМІ, у деяких регіонах, зокрема – у Придністров’ї, вітчизняні паспорти старого зразка незаконно продають усім бажаючим, що підриває авторитет держави та сприяє розвитку злочинності в інтернаціональних масштабах.

Разом з тим ще в 2008 році Консорціумом «ЄДАПС» спільно з Міністерством внутрішніх справ України проведено роботи з встановлення необхідного обладнання, адаптації програмного забезпечення Державної інформаційної системи (ДІС) та тестового підключення регіонального центру МЗС України до Головного обчислювального центру Державної інформаційної системи МВС України. Що дозволяє розпочинати роботи по розгортанню системи для оформлення закордонного паспорта службами МЗС України як у Києві, так і в закордонних дипломатичних установах.

Крім того, Консорціумом «ЄДАПС» протягом 2008-2009 років було виконано значний обсяг робіт з модифікації програмного забезпечення Державної інформаційної системи, який обумовлений необхідністю надати можливість оформляти паспорт громадянина України для виїзду за кордон громадянам України (у тому числі, які не мають ідентифікаційних номерів або по релігійним міркуванням від них відмовилися).

Через надсучасні канали зв’язку, встановлені Консорціумом «ЄДАПС», дані про заявника паспорта миттєво передаються на Головний обчислювальний центр ДІС, а потім готовий паспорт через міжнародний поштовий зв’язок (FedEx, DHL, UPS) доставляється до відповідної консульської установи України за кордоном протягом 2-3 днів. Виходячи з цього, жодних відмінностей та складностей у роботі центрів по оформленню паспортів в Україні та за її межами (у консульствах та дипломатичних представництвах за кордоном) бути НЕ МОЖЕ. Така практика застосовується всіма розвинутими країнами.

У трудового колективу Консорціуму «ЄДАПС» виникає питання   чому центри з видачі закордонних паспортів за межами України й досі не обладнано?

Нещодавно засоби масової інформації опублікували висловлювання прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо запровадження національних проектів за підтримки інвесторів. Зокрема, 15 вересня 2010 р. на засіданні Уряду у своїй промові він зазначив, що «уряд продовжує роботу над впровадженням національних проектів, але фінансовий ресурс для їх реалізації не може обмежуватись лише державним бюджетом».

Натомість ще в квітні 2010 р. трудовий колектив Консорціуму звертався особисто до Вас з пропозицією надати МЗС України технічну допомогу в сумі 8 000 000 грн., яку раніше МЗС заявляло як необхідну для встановлення обладнання і комунікацій для повного завершення всіх робіт і забезпечення централізованого порядку паспортизації громадян України за кордоном.

Трудовий колектив Консорціуму «ЄДАПС» повністю підтверджує свою готовність будь-якої миті надати вказану технічну допомогу та приступити до впровадження в дипломатичних установах МЗС України централізованої системи по оформленню і видачі закордонних паспортів.

З щирою повагою, трудовий колектив Консорціуму «ЄДАПС» 

Бізнес-пресс

загрузка...
загрузка...

Политика

Могерини 24 апреля впервые посетит Россию
Могерини 24 апреля впервые посетит Россию 19

Верховный представитель Евросоюза по иностранным делам и политике безопасности Федерика Могерини 24 апреля прибудет в Россию. Это будет ее первый визит в страну. Темой обсуждения станут санкции и "русофобские настроения в Евросоюзе".

Подрыв машины ОБСЕ: украинские военные ответили на обвинения ЛНР
Подрыв машины ОБСЕ: украинские военные ответили на обвинения "ЛНР" 139

В штабе АТО назвали такие заявления безосновательными и носящими провокационный характер.

Выборы президента Франции: в России высказались по поводу победы Макрона
Выборы президента Франции: в России высказались по поводу победы Макрона 694

В Совете Федераций отмечают, что далее Марин Ле Пен может рассчитывать только на себя.

Происшествия

СМИ сообщили о почти 200 погибших в результате нападения талибов в Афганистане
СМИ сообщили о почти 200 погибших в результате нападения талибов в Афганистане 177

Нападение произошло в момент выхода солдат из мечетей на территории базы после пятничной молитвы. Боевики также убили солдат, находившихся в столовой.

В ОБСЕ подтвердили гибель в ЛНР сотрудника и ранения еще двоих
В ОБСЕ подтвердили гибель в "ЛНР" сотрудника и ранения еще двоих 238

В результате подрыва на противотанковой мине в Луганской области внедорожника СММ ОБСЕ погиб гражданин США, ранения получили граждане Германии и Чехии. Они доставлены в больницу Луганска.

В Харькове троллейбус вел водитель-наркоман
В Харькове троллейбус вел водитель-наркоман [видео] 1741

Управлявший троллейбусом №34 шофер, скорее всего, был под каннабисом. Пассажиры вызвали полицию, так как водитель лежал на полу салона без чувств.

Экономика

Продажа земли в Украине: аргументы за и против
Продажа земли в Украине: аргументы за и против 370

В правительстве обещают внести законопроект, который запустит рынок сельхозземель в ближайшие месяцы.

Валерия Гонтарева поставила задачи преемнику
Валерия Гонтарева поставила задачи преемнику 165

Подавшая в отставку глава НБУ заявила о необходимости снижения доли государства в банковском секторе.

Денис Костржевский: На данном этапе аэропорт Киев временно приостановил диалог с Ryanair
Денис Костржевский: "На данном этапе аэропорт "Киев" временно приостановил диалог с Ryanair" 735 3

Ирландская авиакомпания желает снижения аэропортовых сборов, но у "Киева" нет возможности.

Общество

Российские хакеры атаковали Минобороны и МИД Дании
Российские хакеры атаковали Минобороны и МИД Дании 34

Хакеров группы Fancy Bear подозревают в тысячах попыток взломать учетные записи электронной почты сотрудников министерства обороны и министерства иностранных дел Дании.

Когда в Украину вернется тепло
Когда в Украину вернется тепло 1356

Неожиданное наступившие в конце апреля заморозки непременно отступят. Синоптики заверили, что это произойдет еще до наступления майских праздников - уже на следующей неделе.

Чем вас удивил Трамп?
Чем вас удивил Трамп? [вопрос дня] 227

На этой неделе исполняется 100 дней, как у руля США стал Дональд Трамп.

Светская хроника и ТВ

 Голос країни-7 : победитель определен! Аминь
"Голос країни-7": победитель определен! Аминь [видео] 5475 1

Квартиру в Киеве выиграл 33-летний священник Александр Клименко из Березани.

Прохор Шаляпин сделал пластику
Прохор Шаляпин сделал пластику 2479

Российский певец решился на пластическую операцию по изменению формы носа. Правда, обошлось без скальпеля: с помощью специальных уколов, чтобы убрать подкожный жир.

 Миссис Мира - 2016 Лора Суперфин: Песня Королева ночи стала для меня пророческой
"Миссис Мира - 2016" Лора Суперфин: Песня "Королева ночи" стала для меня пророческой 775

Титулованная красавица и в то же время эффектная и экстравагантная певица рассказала "КП" в Украине", как из юриста стала артисткой.

Спорт

Борьба за выживание: Украина проиграла Польше на домашнем ЧМ-2017 по хоккею
Борьба за выживание: Украина проиграла Польше на домашнем ЧМ-2017 по хоккею [видео] 199

Теперь, чтобы сохранить прописку в дивизионе 1А подопечным Савицкого нужно верить в чудо и обыгрывать фаворитов

Фанатов могут наказать за Белую шизу
Фанатов могут наказать за "Белую шизу" 905

Болельщики "Динамо" и "Шахтера" вновь нарушили дисциплинарные правила во время поединка на "Олимпийском"

Иван Гецко: За видео моего гола журналист просил 1000 долларов
Иван Гецко: "За видео моего гола журналист просил 1000 долларов" 290

В апреле исполняется 25 лет с момента первого матча сборной Украины и первого исторического удара нападающего "сине-желтых".