Президенту України В. Ющенку Комментарии: 6

Звернутися до Вас особисто як до гаранта Конституцiї України з цим листом нас нагально змушує ситуацiя, що складається навколо так званих «депутатiв-сумiсникiв», якi  протиправно займають у парламентi мiсця тих, хто здатен працювати над вдосконаленням законодавчої та нормативної бази.

Робота законодавчої гiлки влади України є предметом справедливої критики у суспiльствi. Громадяни України не вiдчувають впливу Верховної Ради на складнi процеси, що вiдбуваються в життi країни. Через це довiра до парламенту знаходиться на катастрофiчно низькому рiвнi.

Але, погодьтесь, навiть за таких умов шокують факти, коли порушують законодавство власне народнi обранцi, якi за рахунок простих громадян мають створювати i вдосконалювати законодавчу та нормативну базу. Один iз прикладiв, що найбiльш вражає, - народний депутат вiд БЮТ, бiзнесмен, мiльярдер Костянтин Жеваго.

Саме iнтересами власного великого бiзнесу, а не iнтересами виборцiв керується К.Жеваго. Вiн є одним iз рекордсменiв з пропуску пленарних засiдань Верховної Ради, жодного разу за понад 11 рокiв К. Жеваго не брав участi у розробцi законопроектiв, не пiдготував жодного депутатського запиту. Це й не дивно - бiзнесмен з депутатським мандатом Жеваго є керiвником великих  бiзнесових структур, примiром, потужної гiрничорудної компанiї FERREXPO (зареєстрована в Швейцарiї), в якiй вiн починаючи з 1 листопада 2008 року займає посаду виконавчого директора.

Це є грубим порушенням чинного законодавства, бо вiдповiдно до ст. 78 Конституцiї України народнi депутати України не можуть мати iншого представницького мандата, бути на державнiй службi, обiймати iншi оплачуванi посади, займатися iншою оплачуваною або пiдприємницькою дiяльнiстю (крiм викладацької, наукової та творчої), входити до складу керiвного органу чи наглядової ради пiдприємства або органiзацiї, що має на метi одержання прибутку.

Крiм цього, вiдповiдно до ст. 3 Закону України «Про статус народного депутата України» народнi депутати не можуть входити до складу керiвного органу пiдприємства або органiзацiї, що має на метi одержання прибутку. Виходячи з вимог чинного законодавства, громадянин К.В. Жеваго у двадцятиденний строк мав скласти повноваження народного депутата України. Проте вiд дати початку його роботи на посадi виконавчого директора

FERREXPO сплинуло понад 10 мiсяцiв, а заяви про складення депутатського мандату Жеваго не зробив.

Вiдзначимо, що свою позицiю щодо так званих «депутатiв-сумiсникiв» чiтко виклав Конституцiйний суд України в своєму  рiшеннi №1-5/2008 вiд 29.01.2008, де зазначено, що (цитуємо) «народнi депутати України, як представники українського народу в єдиному органi законодавчої влади в Українi, здiйснюють свої повноваження на постiйнiй основi. У системному зв’язку з таким приписом перебувають положення, якi стосуються дострокового припинення повноважень народного депутата України, пiдстави для якого визначенi в частинi другiй статтi 81 Конституцiї України. Однiєю з пiдстав дострокового припинення повноважень є недотримання вимог щодо несумiсностi депутатського мандата з iншими видами дiяльностi. Несумiснiсть зумовлена природою вiдповiдного представництва, участю депутата у здiйсненнi законодавчої влади, полiтичним характером його дiяльностi тощо. Вимога щодо несумiсностi є складовою статусу народного депутата України, однiєю з ознак його мандата, яка полягає у встановленнi безпосередньої заборони поєднання мандата народного депутата України з роботою на iншiй посадi. Недотримання цiєї вимоги є порушенням частини другої статтi 78 Конституцiї України».

Особливо вiдзначимо той факт, що, працюючи на посадi виконавчого директора FERREXPO, К. Жеваго отримав у минулому роцi дохiд в розмiрi 64 тисячi доларiв, який вiн не задекларував у вiдповiдному до законодавства України порядку. Таким чином, є всi пiдстави стверджувати, що для пана Жеваго взагалi не iснує будь-яких моральних та етичних норм. Вищевикладене свiдчить не лише про надзвичайний цинiзм К. Жеваго, а й про порушення ним чинного законодавства. Фактично пан Жеваго є кримiнальним злочинцем.

У згаданiй вище 78-й статтi Основного закону України наголошується: «У разi виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумiсностi депутатського мандата з iншими видами дiяльностi, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку дiяльнiсть або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України».

Ми не маємо сумнiву у тому, що в добровiльному порядку пан Жеваго не має намiру складати повноваження народного депутата, як того вимагає Конституцiя та Закон України «Про статус народного депутата». Через це ми сподiваємося на те, що Ви як Президент України, як гарант Конституцiї України особисто забезпечите виконання Основного закону України та посприяєте достроковому позбавленню повноважень народного депутата К. Жеваго. Ми впевненi, що за Вашої особистої пiдтримки це принципове питання буде вирiшене вiдповiдно до Конституцiї та законiв України.

 

З повагою, голова Асоцiацiї захисту прав громадян Володимир Лесик.

Политика

Сакварелидзе заявил, что его могут не пустить в Украину
Сакварелидзе заявил, что его могут не пустить в Украину 200

По его мнению, без украинского паспорта останется не только Саакашвили.

 Государство – это Я  или решения Порошенко, которые вызывают много вопросов
"Государство – это Я" или решения Порошенко, которые вызывают много вопросов 208

"КП в Украине" проанализировала, как и какие серьезные решения принимал президент Украины и под каким предлогом потом от них отказывался или переиначивал.

Если бы Михо сказал правду…
Если бы Михо сказал правду… 191

Саакашвили имел твердый шанс получить украинский паспорт, даже рассказав о своем "криминальном прошлом".

Экономика

Forbes назвал самого богатого человека в мире. И это не Билл Гейтс
Forbes назвал самого богатого человека в мире. И это не Билл Гейтс 1228

За один день основатель Amazon стал богаче на 1,4 млрд долларов.

Наибольшим спросом в Киеве пользуются квартиры площадью 30-50  квадратов
Наибольшим спросом в Киеве пользуются квартиры площадью 30-50 "квадратов" 448

При этом комфортным жильем считаются варианты от 35 квадратных метров.

Дубилет - о национализации  Привата : Банк решили забрать, потому что одиозный акционер поссорился с Порошенко и Гонтаревой
Дубилет - о национализации "Привата": Банк решили забрать, потому что одиозный акционер поссорился с Порошенко и Гонтаревой 1810

Бывшие сотрудники банка в социальных сетях раскрыли подробности, как Коломойский добровольно-принудительно отказался от своего детища.

Общество

Прикольные поздравления с днем системного администратора
Прикольные поздравления с днем системного администратора 121

28 июля сисадмины отмечают профессиональный праздник. Не забудьте поздравить!

Несколько путей, по которым человек приходит к Богу
Несколько путей, по которым человек приходит к Богу 328

На эту тему размышляет глава Административного аппарата Киевской митрополии УПЦ епископ Виктор (Коцаба).

Скорпион и паук на природе нам не друг
Скорпион и паук на природе нам не друг 72

В Украине с приходом жары настоящий "курортный сезон" начался у гадюк, скорпионов и каракуртов.

Спорт

4 наивных вопроса о новом  Динамо  Хацкевича
4 наивных вопроса о новом "Динамо" Хацкевича 263

Что интересует болельщиков после победы киевлян над "Янг Бойз" на старте квалификации Лиги чемпионов.

Футболисты и тренеры бунтуют против больших денег:  Это безумие!
Футболисты и тренеры бунтуют против больших денег: "Это безумие!" 557

Потенциальный дорогущий трансфер Неймара вызвал немало дискуссий о том, есть ли возможность остановить эту "гонку вооружений".

Буффон возмущен трансфером Неймара:  Почему 220 миллионов, а не 600?
Буффон возмущен трансфером Неймара: "Почему 220 миллионов, а не 600?" 292

Вратарь "Ювентуса" и сборной Италии предложил ввести потолок цен на продажу-покупку футболистов