Україна презентувала світовій спільноті новий регіональний літак Ан-158

Україна презентувала світовій спільноті новий регіональний літак Ан-158

Комментарии: 14

Українське державне підприємство «Антонов» продемонструвало на французькому авіасалоні «Paris Air Show’ 2011» свій новий продукт Ан-158 –регіональний реактивний літак, призначений для перевезення 99 пасажирів на відстані до 4000 км. Це перший літак об’єднаного АНТК ім.Антонова та Київського авіаційного заводу «Авіант» - єдиного центру, відповідального за розробку, виробництво та інтегральний супровід в експлуатації літаків «Антонов».

Літак Ан-158 вже завершив сертифікаційну програму випробувань та розпочав випробування з розширення умов експлуатації. У лютому 2011 року Ан-158 виконав 16 польотів у Ірані, довівши свою здатність базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 м над рівнем моря.

На думку українських авіавиробників, для світових авіакомпаній Ан-158 стане достойним доповненням свого попередника Ан-148, на базі якого він створений. В обох літаків єдині основні системи, двигуни, обладнання кабіни екіпажу та системи керування. У них спільна система технічного обладнання та ремонту, система підготовки та навчання екіпажів, що дозволяє експлуатантам цих літаків знизити витрати на обслуговування, ремонт та навчання. За рівнем комфорту пасажирської кабіни Ан-158 та Ан-148 відповідають найсучаснішим магістральним лайнерам, за характеристиками та рівнем безпеки – світовим стандартам та вимогам.

Утім Ан-158 перевершує Ан-148 за кількістю пасажирів (99 проти 85), об’ємом багажних приміщень, економічністю перевезень.

Нині, враховуючи побажання замовників, ДП «Антонов» працює над подальшим розвитком Ан-148 та АН-158, зокрема, над варіантом підвищеного комфорту АН-168.

Загалом запланований обсяг продажів літаків Ан-148/-158/-168 та їхніх модифікацій комерційного та спеціального призначення складає близько 500 одиниць. Основними ринками Ан-148/-158/-168 є Росія, Україна, інші країни СНД, Латинської Америки та Близького Сходу.

Також під час виставки «Paris Air Show’ 2011» «Антонов» провів низку переговорів з представниками авіапромисловості багатьох країн світу щодо можливих напрямків співпраці, зокрема, створення нових типів авіаційної техніки.

Офіційний сайт Le Bourget (англ.)

Довідка

Регіональний реактивний літак нового покоління Ан-148 призначений для перевезення 68-85 пасажирів на відстань до 4400 км. Це – конкурентоспроможний продукт, створений на ДП «АНТОНОВ» у співробітництві з понад 30 підприємствами України та близько 200 підприємствами з інших 14 країн світу.

Ан-148 – перший літак, розроблений в країнах СНД з застосуванням комп’ютерних технологій, що дозволило значно вдосконалити та прискорити процес випробувань та запуску літака у виробництво, а також працювати в широкій міжнародній кооперації.

Ан-148 має низку переваг у порівнянні з аналогами. Одна з них – високий рівень захищеності двигунів від пошкодження сторонніми предметами, завдяки чому літак може працювати на широкій мережі аеропортів, зокрема, ґрунтових. Сучасне обладнання дозволяє експлуатувати літак на будь-яких повітряних трасах, в простих і складних метеоумовах, вдень і вночі.

Рівень комфорту пасажирської кабіни відповідає найсучаснішим магістральним літакам. Під час програми випробувань Ан-148 підтвердив свою відповідність найсучаснішим стандартам та вимогам безпеки польотів.

Нині два літаки експлуатуються авіакомпанією «АероСвіт», ще 6 літаків Ан-148 – у складі авіакомпанії «Росія».

Виробництво Ан-148 в умовах широкої кооперації налагоджене в Україні на ДП «АНТОНОВ» та в Росії – в ВАТ «Воронезьке Акціонерне Літакобудівне Товариство». Причому, за схемою кооперації, основні агрегати літака постачаються з України. Цей перелік включає в себе: крила, що виготовляються на ДП «АНТОНОВ», двигуни – ВАТ «Мотор Січ», шасі – «Южмаш». Як розробник літака ДП «АНТОНОВ» отримує роялті з кожного проданого літака. Важливим чинником співпраці з Росією є вихід на ринок цієї країни, який є одним з найбільших в світі.

Ан-158 - регіональний реактивний літак, призначений для перевезення до 99 пасажирів на відстані до 4000 км. Він розроблений на базі регіонального реактивного літака Ан-148. Маючи найкращі характеристики свого попередника, Ан-158 зможе виконувати польоти вдень і вночі, у будь-яку пору року, у простих та складних метеоумовах, при температурах навколишнього повітря від -55 до +45 градусів, на аеродромах, розташованих на висотах від -300 до 3000 м над рівнем моря та на міжнародних трасах.

Ан-158 порівняно з Ан-148 має:

-   на 1,7 м довший фюзеляж;

-   збільшений до 5 м3 об’єм багажних полиць;

-   змінену компоновку хвостової частини фюзеляжа;

-   вдосконалену конструкцію крила;

-   зменшений на 9% розхід палива;

-   зменшені на 12% прямі експлуатаційні витрати.

Конструкторські рішення, втілені у розробку Ан-158, дозволяють створити на його основі цілу низку нових літаків, серед яких - літаки з підвищеним рівнем комфорту, вантажні літаки та літаки спеціального призначення для виконання задач цивільної та військово-транспортної авіації.

Свій перший політ Ан-158 виконав 28 квітня 2010 року. У лютому 2011 року Ан-158 отримав сертифікати типу, видані Міждержавним Авіаційним Комітетом та Державною Адміністрацією України. Серійне виготовлення літака розгортається на ДП «Антонов».

У лютому 2011 року АН-158 здійснив 16 польотів в Ірані, довівши, що він здатен базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 м над рівнем моря. Попереду – випробування у країнах Латинської Америки на аеродромах, розташованих на 4000 м над рівнем моря. Це пов’язано з зацікавленістю країн регіону у використанні АН-158.

Підприємство також розробляє варіант підвищеного комфорту Ан-168. 

Плановий обсяг продажу літаків Ан-148/-158/-168  та їх модифікацій комерційного та спеціального призначень складає близько 500 одиниць. До теперішнього часу підписано угоди на поставку 58 таких літаків, ведеться робота щодо оформлення угод ще на 178 літаків. Основними ринками Ан-148/-158/-168  є Росія, Україна, інші країни СНД, Латинської Америки та Близького Сходу.

 

Фото з сайту www.mintrans.gov.ua.

загрузка...
загрузка...

Политика

Мелания Трамп повторно проигнорировала руку супруга
Мелания Трамп повторно проигнорировала руку супруга [видео] 1771 1

На этот раз первая леди США не стала брать Дональда Трампа за руку в Риме - во время выхода из самолета. Это второй подобный конфуз за последние дни.

Меркель заявила о подготовке к встрече с Порошенко, Путиным и Макроном
Меркель заявила о подготовке к встрече с Порошенко, Путиным и Макроном 366 1

Лидеры "нормандской четверки" снова сядут за стол переговоров.

После  наезда  украинца на словацкого полицейского между странами приостановлен договор
После "наезда" украинца на словацкого полицейского между странами приостановлен договор [видео, дополнено] 2423 7

Теперь смешанные словацко-украинские патрули на приграничной территории дежурить не будут.

Происшествия

Россиянин, которого хотели линчевать, не собирается покидать Мексику
Россиянин, которого хотели линчевать, не собирается покидать Мексику 674 3

Избитый толпой негодующих людей в мексиканском Канкуне россиянин Алексей Макеев вышел из комы. Не смотря на попытку линчевания, он не собирается покидать страну.

Одесский таксист признался еще в одном убийстве и попросил для себя смерти
Одесский таксист признался еще в одном убийстве и попросил для себя смерти 2866

26-летний Андрей Пейчев, убивший первокурсницу Татьяну Маснюк, рассказал о приступах агрессии, от которых наносил увечья даже себе.

В Глухове от удара молнии погиб полицейский
В Глухове от удара молнии погиб полицейский 729

Мужчина отдыхал вместе с семьей на природе.

Экономика

Когда появятся доступные кредиты
Когда появятся доступные кредиты 399

По словам экспертов, ставки в банках остаются высокими.

Как не попасться на уловки турфирм
Как не попасться на уловки турфирм 1048 1

Лето все ближе, и, учитывая обещанный безвиз, потенциальные путешественники заметно оживляются.

Снятие моратория на продажу сельхозземель – это восстановление исторической справедливости 537 1

Возможность свободно распоряжаться своей землей позволит разблокировать ущемленные права почти 7 млн человек и восстановить историческую справедливость.

Общество

5 главных новостей за ночь
5 главных новостей за ночь 2

"КП" в Украине" собрала самые значимые события этой ночи, которые Вы могли пропустить. Оставайтесь в курсе важных новостей из жизни нашей страны и мира вместе с нами.

В США сняли на видео молнию, бьющую снизу вверх
В США сняли на видео молнию, бьющую снизу вверх [видео] 507

На прошлой неделе жители американского штата Оклахома стали свидетелями очень редкого явления природы - удара молнии от земли к небу.

Укрзализниця потратила на поддержку своих структур на оккупированных территориях более 680 млн грн
Укрзализниця потратила на поддержку своих структур на оккупированных территориях более 680 млн грн 178

ПАО "Укрзализныця", под руководством поляка Войцеха Балчуна, потратила на содержание своих подразделений на оккупированной территории более 680 млн грн.

Светская хроника и ТВ

Дана Борисова о своей зависимости:  Да, я больна
Дана Борисова о своей зависимости: "Да, я больна" 463

Российская телеведущая Дана Борисова призналась, что у нее есть проблемы. Сейчас она находится на принудительном лечении в закрытой клинике Таиланда.

Появились первые фото Арианы Гранде после теракта в Манчестере
Появились первые фото Арианы Гранде после теракта в Манчестере [фото] 912

Папарацци сняли 23-летнюю звезду в аэропорту родной Флориды, куда певица прилетела на частном самолете.

Регина Тодоренко пустилась в пляс на своей первой красной дорожке в Каннах
Регина Тодоренко пустилась в пляс на своей первой красной дорожке в Каннах [видео] 1039

26-летняя ведущая решила станцевать перед фотографами. К своему дебюту на кинофестивале она готовилась несколько недель.

Спорт

Кличко - Джошуа: боя не будет - их будет еще два!
Кличко - Джошуа: боя не будет - их будет еще два! 2267 1

Украинский тяжеловес готовится озвучить свое решение о продолжении карьеры, но его менеджер уже раскрыл некоторые детали.

Милевский  осуществил трансфер  в сериал
Милевский "осуществил трансфер" в сериал 523

Образ главного героя "Не могу забыть тебя" уж больно похож на одиозного форварда, выступавшего за "Динамо" и сборную Украины.

Бывший президент  Барселоны  задержан по подозрению в отмывании денег
Бывший президент "Барселоны" задержан по подозрению в отмывании денег 85

Правоохранители расследуют доходы, полученные от прав на трансляцию.