Сегодня 19 августа +23°C
Україна презентувала світовій спільноті новий регіональний літак Ан-158

Україна презентувала світовій спільноті новий регіональний літак Ан-158

Комментарии: 14

Українське державне підприємство «Антонов» продемонструвало на французькому авіасалоні «Paris Air Show’ 2011» свій новий продукт Ан-158 –регіональний реактивний літак, призначений для перевезення 99 пасажирів на відстані до 4000 км. Це перший літак об’єднаного АНТК ім.Антонова та Київського авіаційного заводу «Авіант» - єдиного центру, відповідального за розробку, виробництво та інтегральний супровід в експлуатації літаків «Антонов».

Літак Ан-158 вже завершив сертифікаційну програму випробувань та розпочав випробування з розширення умов експлуатації. У лютому 2011 року Ан-158 виконав 16 польотів у Ірані, довівши свою здатність базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 м над рівнем моря.

На думку українських авіавиробників, для світових авіакомпаній Ан-158 стане достойним доповненням свого попередника Ан-148, на базі якого він створений. В обох літаків єдині основні системи, двигуни, обладнання кабіни екіпажу та системи керування. У них спільна система технічного обладнання та ремонту, система підготовки та навчання екіпажів, що дозволяє експлуатантам цих літаків знизити витрати на обслуговування, ремонт та навчання. За рівнем комфорту пасажирської кабіни Ан-158 та Ан-148 відповідають найсучаснішим магістральним лайнерам, за характеристиками та рівнем безпеки – світовим стандартам та вимогам.

Утім Ан-158 перевершує Ан-148 за кількістю пасажирів (99 проти 85), об’ємом багажних приміщень, економічністю перевезень.

Нині, враховуючи побажання замовників, ДП «Антонов» працює над подальшим розвитком Ан-148 та АН-158, зокрема, над варіантом підвищеного комфорту АН-168.

Загалом запланований обсяг продажів літаків Ан-148/-158/-168 та їхніх модифікацій комерційного та спеціального призначення складає близько 500 одиниць. Основними ринками Ан-148/-158/-168 є Росія, Україна, інші країни СНД, Латинської Америки та Близького Сходу.

Також під час виставки «Paris Air Show’ 2011» «Антонов» провів низку переговорів з представниками авіапромисловості багатьох країн світу щодо можливих напрямків співпраці, зокрема, створення нових типів авіаційної техніки.

Офіційний сайт Le Bourget (англ.)

Довідка

Регіональний реактивний літак нового покоління Ан-148 призначений для перевезення 68-85 пасажирів на відстань до 4400 км. Це – конкурентоспроможний продукт, створений на ДП «АНТОНОВ» у співробітництві з понад 30 підприємствами України та близько 200 підприємствами з інших 14 країн світу.

Ан-148 – перший літак, розроблений в країнах СНД з застосуванням комп’ютерних технологій, що дозволило значно вдосконалити та прискорити процес випробувань та запуску літака у виробництво, а також працювати в широкій міжнародній кооперації.

Ан-148 має низку переваг у порівнянні з аналогами. Одна з них – високий рівень захищеності двигунів від пошкодження сторонніми предметами, завдяки чому літак може працювати на широкій мережі аеропортів, зокрема, ґрунтових. Сучасне обладнання дозволяє експлуатувати літак на будь-яких повітряних трасах, в простих і складних метеоумовах, вдень і вночі.

Рівень комфорту пасажирської кабіни відповідає найсучаснішим магістральним літакам. Під час програми випробувань Ан-148 підтвердив свою відповідність найсучаснішим стандартам та вимогам безпеки польотів.

Нині два літаки експлуатуються авіакомпанією «АероСвіт», ще 6 літаків Ан-148 – у складі авіакомпанії «Росія».

Виробництво Ан-148 в умовах широкої кооперації налагоджене в Україні на ДП «АНТОНОВ» та в Росії – в ВАТ «Воронезьке Акціонерне Літакобудівне Товариство». Причому, за схемою кооперації, основні агрегати літака постачаються з України. Цей перелік включає в себе: крила, що виготовляються на ДП «АНТОНОВ», двигуни – ВАТ «Мотор Січ», шасі – «Южмаш». Як розробник літака ДП «АНТОНОВ» отримує роялті з кожного проданого літака. Важливим чинником співпраці з Росією є вихід на ринок цієї країни, який є одним з найбільших в світі.

Ан-158 - регіональний реактивний літак, призначений для перевезення до 99 пасажирів на відстані до 4000 км. Він розроблений на базі регіонального реактивного літака Ан-148. Маючи найкращі характеристики свого попередника, Ан-158 зможе виконувати польоти вдень і вночі, у будь-яку пору року, у простих та складних метеоумовах, при температурах навколишнього повітря від -55 до +45 градусів, на аеродромах, розташованих на висотах від -300 до 3000 м над рівнем моря та на міжнародних трасах.

Ан-158 порівняно з Ан-148 має:

-   на 1,7 м довший фюзеляж;

-   збільшений до 5 м3 об’єм багажних полиць;

-   змінену компоновку хвостової частини фюзеляжа;

-   вдосконалену конструкцію крила;

-   зменшений на 9% розхід палива;

-   зменшені на 12% прямі експлуатаційні витрати.

Конструкторські рішення, втілені у розробку Ан-158, дозволяють створити на його основі цілу низку нових літаків, серед яких - літаки з підвищеним рівнем комфорту, вантажні літаки та літаки спеціального призначення для виконання задач цивільної та військово-транспортної авіації.

Свій перший політ Ан-158 виконав 28 квітня 2010 року. У лютому 2011 року Ан-158 отримав сертифікати типу, видані Міждержавним Авіаційним Комітетом та Державною Адміністрацією України. Серійне виготовлення літака розгортається на ДП «Антонов».

У лютому 2011 року АН-158 здійснив 16 польотів в Ірані, довівши, що він здатен базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 м над рівнем моря. Попереду – випробування у країнах Латинської Америки на аеродромах, розташованих на 4000 м над рівнем моря. Це пов’язано з зацікавленістю країн регіону у використанні АН-158.

Підприємство також розробляє варіант підвищеного комфорту Ан-168. 

Плановий обсяг продажу літаків Ан-148/-158/-168  та їх модифікацій комерційного та спеціального призначень складає близько 500 одиниць. До теперішнього часу підписано угоди на поставку 58 таких літаків, ведеться робота щодо оформлення угод ще на 178 літаків. Основними ринками Ан-148/-158/-168  є Росія, Україна, інші країни СНД, Латинської Америки та Близького Сходу.

 

Фото з сайту www.mintrans.gov.ua.

Политика

Волкер встретится с представителем РФ, возможно – с Сурковым
Волкер встретится с представителем РФ, возможно – с Сурковым 227

Встреча намечена на 21 августа. Политики обсудят украинско-российские отношения.

Радецкий уволен из НАПК
Радецкий уволен из НАПК 197

Заявление об уходе члена Национального агентства по вопросам предотвращения коррупции опубликовано на сайте правительства.

Путин предложил создать в крымском Херсонесе  русскую Мекку
Путин предложил создать в крымском Херсонесе "русскую Мекку" 696 11

Античный город около Севастополя оккупационные власти хотят сделать привлекательной для российских туристов. особенно молодежи.

Происшествия

На Тернопольщине от укуса пчелы умер мальчик
На Тернопольщине от укуса пчелы умер мальчик 30

18 августа в селе Угорск Шумского района умер мальчик. Ребенка укусила пчела, что и стало причиной смертельного исхода.

Похищение в Киеве: неизвестные вытащили мужчину из авто
Похищение в Киеве: неизвестные вытащили мужчину из авто [фото] 2381

Перед этим неизвестные открыли огонь по автомобилю и разбили стекло на заднем сидении.

На месте теракта в Барселоне ультраправые и антифашисты устроили драку
На месте теракта в Барселоне ультраправые и антифашисты устроили драку [видео] 388

Первые пришли с лозунгами против беженцев и исламистов, вторые защищают либеральные права.

Экономика

Передача ООО "Энергия и Газ Украина" и ПАО "Одесский НПЗ" Фонду госимущества - незаконная 1

Распоряжение Кабинета Министров Украины о передаче имущества ООО "Энергия и Газ Украина" и ПАО "Одесский НПЗ" в ведение Фонда госимущества Украины является незаконным, считают на предприятиях.

Московская валютная биржа отказалась торговать украинской гривной
Московская валютная биржа отказалась торговать украинской гривной 782

Там пояснили, что эта валюта не пользуется спросом в местном сегменте рынка.

Правительство снизило норму потребления газа без счетчиков на 25%
Правительство снизило норму потребления газа без счетчиков на 25% 941

Кабинет Министров снизил на 25% нормы использованием газоснабжением без наличия счетчиков. Соответствующее решение было принято на заседании правительства.

Общество

Выпустили последний  Додж Вайпер
Выпустили последний "Додж Вайпер" 72

В США c конвейера сошло последнее спортивное купе "Додж Вайпер". Машина получила красный цвет, как и первый выпущенные "Вайпер".

В НАСА показали видео сближения астероида Флоренс с Землей
В НАСА показали видео сближения астероида Флоренс с Землей [видео] 82

1 сентября рядом с Землей на расстоянии 7 миллионов километров пролетит огромный астероид Флоренс размером 4,4 километра. Это самый большой болид, который когда-либо пролетал рядом с нами.

Огромный астероид Флоренс у орбиты Земли и ДТП с бизнесменом: главные новости прошлого дня
Огромный астероид Флоренс у орбиты Земли и ДТП с бизнесменом: главные новости прошлого дня 233

"КП" в Украине" собрала самые значимые события этой ночи, которые Вы могли пропустить. Оставайтесь в курсе важных новостей из жизни страны и мира вместе с нами.

Светская хроника и ТВ

Марк Цукерберг собрался в декретный отпуск
Марк Цукерберг собрался в декретный отпуск 323

Основатель Facebook и миллиардер собирается уделить максимальное количество времени своей семье после рождения второй дочери.

Галкин  покорил  сеть видео семейной идиллии
Галкин "покорил" сеть видео семейной идиллии [видео] 1006

Звездная семья с детьми отдыхает в Юрмале. На выложенном ролике вся семья прогуливается по пляжу.

 Океан Ельзи  в День Независимости соберет аншлаг в Харькове
"Океан Ельзи" в День Независимости соберет аншлаг в Харькове [фото, видео] 377 4

Традиционный праздничный концерт "Океанов" откроет Кристина Соловий.

Спорт

Владимир Кличко включил в пятерку лучших боксеров всех времен своего брата
Владимир Кличко включил в пятерку лучших боксеров всех времен своего брата 343 1

Украинский экс-чемпион мира назвал тех, на кого равнялся во времена своей карьеры

Мейвезер:  Если Макгрегор ударит меня ногой, то потеряет 90% гонорара
Мейвезер: "Если Макгрегор ударит меня ногой, то потеряет 90% гонорара" 582

Боксер рассказал, что будет, если его оппонент на мгновение забудет о том, что он не на арене ММА

Испанские футбольные клубы почтят жертв теракта в Барселоне минутой молчания
Испанские футбольные клубы почтят жертв теракта в Барселоне минутой молчания 124

Матчи пройдут с 18 по 21 августа. Теракт унес жизни 13 человек.