Відкритий лист трудового колективу консорціуму «ЄДАПС»

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» обурений можливими корупційними діями співробітників Державного казначейства України, які двічі необґрунтовано відхилили конкурсну пропозицію консорціуму на відкритих торгах по впровадженню Комплексного проекту модернізації інформаційної системи даного державного органу. Торги проходили двічі: 22 жовтня та 1 грудня 2010 року.

На перших торгах, 22 жовтня 2010 р., свої пропозиції також висунуло ТОВ «БМС-Консалтинг» з ціною за виконання робіт понад 33 млн. грн. Не дивлячись не те, що консорціум «ЄДАПС» представив вдвічі нижчу вартість виконання робіт (15 млн. грн.) при належній якості запропонованого обладнання, програмного забезпечення, тощо, Держказначейство відхилило пропозицію консорціуму. Мовляв, конкурсна пропозиція консорціуму не відповідає документації торгів. Але на наш запит Держказначейство не надало пояснень яким саме пунктам документації вона не відповідає (відповідні листи додаються).

Таким чином, до оцінки тендерної пропозиції був допущений тільки ТОВ «БМС-Консалтинг». Але Держказначейству довелось скасувати торги у зв’язку з тим, що за вимогами законодавства в них мають приймати участь не менше двох учасників.

1 грудня 2010 року Держказначейство України провело повторні відкриті торги. В цей раз в тендері приймали участь, крім консорціуму «ЄДАПС», два учасники, в діях яких простежувалась змова: ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг». Кожна з цих фірм запропонувала вартість своїх робіт понад 35 млн. грн., що в два рази перевищило конкурсну пропозицію консорціуму «ЄДАПС» (17,9 млн. грн.). 

Але Держказначейство, як і на першому тендері, необґрунтовано відхилило пропозиції консорціуму «ЄДАПС». Ні на засіданні Тендерного комітету, ні після його завершення Держказначейство не вказало, якому саме пункту конкурсної документації не відповідала наша пропозиція (лист Держказначейства додається). А переможцем тендеру Держказначейство необґрунтовано визначило ТОВ «БМС-Консалтинг».

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» припускає, що Держказначейство діє виключно в інтересах ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» з метою розкрадання бюджетних коштів. До того ж в діях цих фірм простежується явна змова.

По-перше, їх пропозиції були в два рази дорожчі, ніж запропонував консорціум «ЄДАПС».

По-друге, представники ПП «Пронет» взагалі не з’явились на засідання Тендерного комітету по розкриттю пропозицій учасників торгів. Всі пояснення по конкурсній документації фірми «Пронет» чомусь давали представники фірми-конкурента – ТОВ «БМС-Консалтинг».

По-третє, у начебто «конкурентів» (ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг») в пропозиціяхпо впровадженню проекту модернізації інформаційної системи Держказначейства виявився один і той же субпідрядник – ТОВ «Борлас-Україна». При цьому, обидва учасника не змогли надати гарантійного листа від ТОВ «Борлас-Україна» про готовність цієї фірми приймати участь у проекті Держказначейства.

По-четверте, для виконання однієї з вимог тендеру треба було надати копії виконаних раніше контрактів на розробку програмного забезпечення для державних органів. ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» підтвердили цей пункт вимог одним і тим же договором з однією і тією ж держустановою.

По-п’яте, ПП «Пронет» не надавало документальних підтверджень по низці конкурсних вимог. Тим не менше цю фірму, на відміну від консорціуму, який виконав всі вимоги замовника, допустили до участі в торгах. В іншому разі Держказначейство змушене було б скасувати торги, як і в першому випадку. Тобто, можна припустити, що ПП «Пронет» було допущено до торгів тільки для того, щоби визнати їх такими, що відбулися.

Представники консорціуму «ЄДАПС» записали свої зауваження про це в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів (додається).

Крім того, посадові особи Держказначейства (а саме начальник Управління зв’язків з органами державної влади, засобами масової інформації та координації діяльності Любомир Стадник) не дозволили бути присутніми 1 грудня 2010 р. на засіданні Тендерного комітету представників ЗМІ, що офіційно звернулись з відповідним запитом до Держказначейства.

Всі наведені факти дають підстави трудовому колективу консорціуму зробити припущення про змову ПП «Пронет», ТОВ «БМС-Консалтинг» та співробітників Держказначейства, що вказує на корупцію в Держказначействі та на спробу розкрадання державних коштів. 

В ході торгів Держказначейство порушило наступні вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон): 

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель (ст. 3 Закону) 

- об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів (ст. 3 Закону) 

- запобігання корупційним діям і зловживанням (ст. 3 Закону) 

- оприлюднення протягом трьох робочих днів на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу (ст. 10 Закону) 

- замовники зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ представників засобів масової інформації на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів (ст. 9 Закону) 

- замовники зобов’язані відмовити в участі у процедурі закупівлі якщо виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові (ст. 17 Закону) 

У зв’язку з цим консорціум «ЄДАПС» 8 грудня 2010 р. подав позов в Господарський суд м. Києва на Держказначейство про скасування результатів конкурсних торгів. 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» звертається до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як до гаранта Конституції України, з проханням доручити Генеральній Прокуратурі та Антимонопольному комітету України з’ясувати причини і обставини можливих корупційних дій, які можуть завдати Держбюджету України збитків на багато мільйонів гривень з боку представників Держказначейства, ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг».

Додатки:

1. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 22 жовтня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

2. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 1 грудня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

3. Копія листа консорціуму «ЄДАПС» №1675/6 від 02.11.2010 р. Держказначейству України на 1 арк. в одному екземплярі

 

4. Копія листа Держказначейства України консорціуму «ЄДАПС» від 15.11.2010 р. на 1 арк. в одному екземплярі

 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС»

 

загрузка...
загрузка...

Политика

 Ночных волков  вновь не пустили в Польшу
"Ночных волков" вновь не пустили в Польшу 688 3

Группу байкеров, едущих из Калининграда в Бранево, остановили польские пограничники.

Навальный может потерять зрение
Навальный может потерять зрение 982 3

Российскому оппозиционеру Алексею Навальному плеснули в лицо зеленкой 27 апреля около офиса Фонда борьбы с коррупцией, который он возглавляет. У него диагностировали химический ожог глаза.

Северная Корея угрожает уничтожить атомную подводную лодку США
Северная Корея угрожает уничтожить атомную подводную лодку США 1078

Северная Корея готова потопить американскую атомную подводную лодку "Мичиган" после того, как Штаты направили свои корабли в воды Южной Кореи.

Происшествия

На Полтавщине разбилась машина с полицейскими
На Полтавщине разбилась машина с полицейскими 252

В Полтавской области в результате ДТП один полицейский погиб, второй оказался в реанимации. В СМИ утверждают, что правоохранители были нетрезвые.

Польские пограничники задержали австрийца, подозреваемого в убийстве заложников в Донбассе
Польские пограничники задержали австрийца, подозреваемого в убийстве заложников в Донбассе 642 1

Мужчину экстрадируют в Австрию.

В Йемене американский дрон уничтожил 5 террористов  Аль-Каиды
В Йемене американский дрон уничтожил 5 террористов "Аль-Каиды" 155

Ракеты попали в автомобиль, на котором передвигались боевики.

Экономика

Сегодня огласят решение суда по делу  Нафтогаз  -  Газпром
Сегодня огласят решение суда по делу "Нафтогаз" - "Газпром" 501

30 апреля будет оглашен вердикт Арбитражного института Торговой палаты Стокгольма по делу "Нафтогаз" - "Газпром" о поставках газа из России в Украину в 2010-2014 годах.

Последствия снегопадов: Ждет ли Украину плохой урожай?
Последствия снегопадов: Ждет ли Украину плохой урожай? 2941 1

Какие плодово-ягодные культуры пострадали от аномальной погоды в апреле.

Что будет с долларом и евро после праздников
Что будет с долларом и евро после праздников 1703 1

По прогнозам аналитиков FOREX CLUB, курс гривны на наличном рынке в мае может находиться в диапазоне 26–27,5 грн. за доллар.

Общество

В Британии женщина пережила 16 выкидышей, прежде чем впервые стать мамой
В Британии женщина пережила 16 выкидышей, прежде чем впервые стать мамой [фото] 201

Причиной прошлых трагедий были лишние рубцы в брюшной полости.

На границе с аннексированным Крымом появилась дамба
На границе с аннексированным Крымом появилась дамба 2884 12

На территории Херсонской области в русле Северо-Крымского канала возвели дамбу, которой перекрыли поступление воды на территорию полуострова. Дамбу построили за год и потратили на нее 35 миллионов гривен.

Дети и животные умирают от отравления обычным комнатным цветком
Дети и животные умирают от отравления обычным комнатным цветком 1895

В интернете появилась вирусная публикация об опасностях, которые таят комнатные цветы. Особенное внимание уделили растению, которое очень часто встречается в домах и несет смертельную угрозу детям и питомцам.

Светская хроника и ТВ

Лолита рассказала, как в Киеве избили ее мать
Лолита рассказала, как в Киеве избили ее мать 212

На прошлой неделе российской певице Лолите Милявской на 3 года запретили въезд в Украину. В интервью ведущей программы "Итоги недели" Ираде Зейналовой певица рассказала о деталях произошедшего и о том, почему боится за своих близких.

Ушел из жизни украинский поэт Борис Олийнык
Ушел из жизни украинский поэт Борис Олийнык 603

30 апреля в возрасте 82 года умер известный во всем мире украинский поэт Борис Олийнык. После длительной болезни его не стало в Национальном Институте хирургии и трансплантологии им. Шалимова.

Американский режиссер готовит фильм о Владимире Путине
Американский режиссер готовит фильм о Владимире Путине 334

Предполагается, что фильм будет похож на интервью, а не на документальное кино.

Спорт

Как Кличко написал сценарий самого честного и сентиментального в мире фильма
Как Кличко написал сценарий самого честного и сентиментального в мире фильма 443

Объясняем, почему Владимир проиграл вовсе не Энтони Джошуа, и кто является его главным и единственным врагом

Элина Свитолина - победительница турнира в Стамбуле!
Элина Свитолина - победительница турнира в Стамбуле! [Видео] 97

22-летняя украинка выиграла свой третий в сезоне и седьмой в карьере титул WTA

Судейские записки: Кличко выиграл у Джошуа четыре раунда
Судейские записки: Кличко выиграл у Джошуа четыре раунда [фото] 2436 4

На момент остановки боя два судьи отдавали победу британскому чемпиону, один — украинскому претенденту