Відкритий лист трудового колективу консорціуму «ЄДАПС»

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» обурений можливими корупційними діями співробітників Державного казначейства України, які двічі необґрунтовано відхилили конкурсну пропозицію консорціуму на відкритих торгах по впровадженню Комплексного проекту модернізації інформаційної системи даного державного органу. Торги проходили двічі: 22 жовтня та 1 грудня 2010 року.

На перших торгах, 22 жовтня 2010 р., свої пропозиції також висунуло ТОВ «БМС-Консалтинг» з ціною за виконання робіт понад 33 млн. грн. Не дивлячись не те, що консорціум «ЄДАПС» представив вдвічі нижчу вартість виконання робіт (15 млн. грн.) при належній якості запропонованого обладнання, програмного забезпечення, тощо, Держказначейство відхилило пропозицію консорціуму. Мовляв, конкурсна пропозиція консорціуму не відповідає документації торгів. Але на наш запит Держказначейство не надало пояснень яким саме пунктам документації вона не відповідає (відповідні листи додаються).

Таким чином, до оцінки тендерної пропозиції був допущений тільки ТОВ «БМС-Консалтинг». Але Держказначейству довелось скасувати торги у зв’язку з тим, що за вимогами законодавства в них мають приймати участь не менше двох учасників.

1 грудня 2010 року Держказначейство України провело повторні відкриті торги. В цей раз в тендері приймали участь, крім консорціуму «ЄДАПС», два учасники, в діях яких простежувалась змова: ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг». Кожна з цих фірм запропонувала вартість своїх робіт понад 35 млн. грн., що в два рази перевищило конкурсну пропозицію консорціуму «ЄДАПС» (17,9 млн. грн.). 

Але Держказначейство, як і на першому тендері, необґрунтовано відхилило пропозиції консорціуму «ЄДАПС». Ні на засіданні Тендерного комітету, ні після його завершення Держказначейство не вказало, якому саме пункту конкурсної документації не відповідала наша пропозиція (лист Держказначейства додається). А переможцем тендеру Держказначейство необґрунтовано визначило ТОВ «БМС-Консалтинг».

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» припускає, що Держказначейство діє виключно в інтересах ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» з метою розкрадання бюджетних коштів. До того ж в діях цих фірм простежується явна змова.

По-перше, їх пропозиції були в два рази дорожчі, ніж запропонував консорціум «ЄДАПС».

По-друге, представники ПП «Пронет» взагалі не з’явились на засідання Тендерного комітету по розкриттю пропозицій учасників торгів. Всі пояснення по конкурсній документації фірми «Пронет» чомусь давали представники фірми-конкурента – ТОВ «БМС-Консалтинг».

По-третє, у начебто «конкурентів» (ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг») в пропозиціяхпо впровадженню проекту модернізації інформаційної системи Держказначейства виявився один і той же субпідрядник – ТОВ «Борлас-Україна». При цьому, обидва учасника не змогли надати гарантійного листа від ТОВ «Борлас-Україна» про готовність цієї фірми приймати участь у проекті Держказначейства.

По-четверте, для виконання однієї з вимог тендеру треба було надати копії виконаних раніше контрактів на розробку програмного забезпечення для державних органів. ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» підтвердили цей пункт вимог одним і тим же договором з однією і тією ж держустановою.

По-п’яте, ПП «Пронет» не надавало документальних підтверджень по низці конкурсних вимог. Тим не менше цю фірму, на відміну від консорціуму, який виконав всі вимоги замовника, допустили до участі в торгах. В іншому разі Держказначейство змушене було б скасувати торги, як і в першому випадку. Тобто, можна припустити, що ПП «Пронет» було допущено до торгів тільки для того, щоби визнати їх такими, що відбулися.

Представники консорціуму «ЄДАПС» записали свої зауваження про це в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів (додається).

Крім того, посадові особи Держказначейства (а саме начальник Управління зв’язків з органами державної влади, засобами масової інформації та координації діяльності Любомир Стадник) не дозволили бути присутніми 1 грудня 2010 р. на засіданні Тендерного комітету представників ЗМІ, що офіційно звернулись з відповідним запитом до Держказначейства.

Всі наведені факти дають підстави трудовому колективу консорціуму зробити припущення про змову ПП «Пронет», ТОВ «БМС-Консалтинг» та співробітників Держказначейства, що вказує на корупцію в Держказначействі та на спробу розкрадання державних коштів. 

В ході торгів Держказначейство порушило наступні вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон): 

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель (ст. 3 Закону) 

- об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів (ст. 3 Закону) 

- запобігання корупційним діям і зловживанням (ст. 3 Закону) 

- оприлюднення протягом трьох робочих днів на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу (ст. 10 Закону) 

- замовники зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ представників засобів масової інформації на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів (ст. 9 Закону) 

- замовники зобов’язані відмовити в участі у процедурі закупівлі якщо виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові (ст. 17 Закону) 

У зв’язку з цим консорціум «ЄДАПС» 8 грудня 2010 р. подав позов в Господарський суд м. Києва на Держказначейство про скасування результатів конкурсних торгів. 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» звертається до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як до гаранта Конституції України, з проханням доручити Генеральній Прокуратурі та Антимонопольному комітету України з’ясувати причини і обставини можливих корупційних дій, які можуть завдати Держбюджету України збитків на багато мільйонів гривень з боку представників Держказначейства, ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг».

Додатки:

1. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 22 жовтня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

2. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 1 грудня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

3. Копія листа консорціуму «ЄДАПС» №1675/6 від 02.11.2010 р. Держказначейству України на 1 арк. в одному екземплярі

 

4. Копія листа Держказначейства України консорціуму «ЄДАПС» від 15.11.2010 р. на 1 арк. в одному екземплярі

 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС»

 

загрузка...
загрузка...

Политика

Адвокат Корбана возмущен действиями Соколенко и других "хозяев"

Известный адвокат Алексей Шевчук возмущен позорным поведением общественных активистов Натальи Соколенко, Виталия Титича и других членов Общественного совета добродетели при Высшей квалификационной комиссии судей Украины.

Министр Кутовой подал в отставку
Министр Кутовой подал в отставку 223

Далее глава чиновник планирует сосредоточиться на привлечении инвестиций.

Дело режиссера Серебренникова: Говорухин, Бондарчук, Мирзоев и другие недоумевают
Дело режиссера Серебренникова: Говорухин, Бондарчук, Мирзоев и другие недоумевают [фото, видео] 694

К "Гоголь-центр", которым руководит допрошенный режиссер, продолжают сходится зрители, а коллеги по ремеслу высказывают свое отношение к происходящему.

Происшествия

 Исламское государство  взяло на себя ответственность за теракт в Манчестере
"Исламское государство" взяло на себя ответственность за теракт в Манчестере 10

Боевики планируют совершить новые атаки.

Елизавета II назвала теракт в Манчестере  актом варварства
Елизавета II назвала теракт в Манчестере "актом варварства" 56

Жертвами трагедии стали 22 человека.

Сумская таможня скормила мышам 2 тонны грецких орехов
Сумская таможня скормила мышам 2 тонны грецких орехов 249 2

Мытари утверждаю, что грызуны уничтожили весь дорогой продукт, который изъяли у нарушителей.

Экономика

Снятие моратория на продажу сельхозземель – это восстановление исторической справедливости 327 1

Возможность свободно распоряжаться своей землей позволит разблокировать ущемленные права почти 7 млн человек и восстановить историческую справедливость.

Руководитель Одесского порта стал долларовым миллионером – СМИ 385

Руководитель Одесского морского торгового порта Игорь Ткачук является долларовым миллионером, при этом само предприятие за время его руководства стало едва ли не банкротом.

На сколько  Воля  повышает цену на Интернет с 1 июня
На сколько "Воля" повышает цену на Интернет с 1 июня 1791 4

Интернет-провайдер "Воля" повысит тарифы более, чем на 12% уже с начала лета.

Общество

Укрзализниця потратила на поддержку своих структур на оккупированных территориях более 680 млн грн
Укрзализниця потратила на поддержку своих структур на оккупированных территориях более 680 млн грн 4

ПАО "Укрзализныця", под руководством поляка Войцеха Балчуна, потратила на содержание своих подразделений на оккупированной территории более 680 млн грн.

Высокая блондинка из Черкасс стала сенсацией в традиционной китайской школе
Высокая блондинка из Черкасс стала сенсацией в традиционной китайской школе 158

Место учительницы английского в Поднебесной девушка нашла через соцсети.

9-летний Сережа:  Помню грохот, взрыв, а потом стало больно
9-летний Сережа: "Помню грохот, взрыв, а потом стало больно" [фото] 391

Из-под обстрелов в больничные палаты: в Запорожье приехали лечиться дети из "серой" зоны.

Светская хроника и ТВ

Полет Воробья и белокурое привидение для акушерки
Полет Воробья и белокурое привидение для акушерки 204

На этой неделе в прокате: продолжение веселой пиратской саги и французская мелодрама о жизни двух почтенных дамочек.

Как центральные каналы восприняли закон об украинизации ТВ
Как центральные каналы восприняли закон об украинизации ТВ 1803 1

"КП" в Украине" собрала комментарии "1+1", "Интера", СТБ и Нового канала.

 Интер : Закон об украинизации ТВ нанесет серьезный вред телевидению
"Интер": Закон об украинизации ТВ нанесет серьезный вред телевидению 432 1

На канале, где довольно много русскоязычного контента, выступили против принятых депутатами инициатив.

Спорт

Милевский  осуществил трансфер  в сериал
Милевский "осуществил трансфер" в сериал 118

Образ главного героя "Не могу забыть тебя" уж больно похож на одиозного форварда, выступавшего за "Динамо" и сборную Украины.

Бывший президент  Барселоны  задержан по подозрению в отмывании денег
Бывший президент "Барселоны" задержан по подозрению в отмывании денег 54

Правоохранители расследуют доходы, полученные от прав на трансляцию.

Шевченко вызвал на матч против Финляндии двух дебютантов
Шевченко вызвал на матч против Финляндии двух дебютантов 231

Главный тренер сборной Украины объявил список из 23 игроков, которые будут готовиться к отборочному матчу ЧМ-2018