Сегодня 16 августа +23°C

Відкритий лист трудового колективу консорціуму «ЄДАПС»

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» обурений можливими корупційними діями співробітників Державного казначейства України, які двічі необґрунтовано відхилили конкурсну пропозицію консорціуму на відкритих торгах по впровадженню Комплексного проекту модернізації інформаційної системи даного державного органу. Торги проходили двічі: 22 жовтня та 1 грудня 2010 року.

На перших торгах, 22 жовтня 2010 р., свої пропозиції також висунуло ТОВ «БМС-Консалтинг» з ціною за виконання робіт понад 33 млн. грн. Не дивлячись не те, що консорціум «ЄДАПС» представив вдвічі нижчу вартість виконання робіт (15 млн. грн.) при належній якості запропонованого обладнання, програмного забезпечення, тощо, Держказначейство відхилило пропозицію консорціуму. Мовляв, конкурсна пропозиція консорціуму не відповідає документації торгів. Але на наш запит Держказначейство не надало пояснень яким саме пунктам документації вона не відповідає (відповідні листи додаються).

Таким чином, до оцінки тендерної пропозиції був допущений тільки ТОВ «БМС-Консалтинг». Але Держказначейству довелось скасувати торги у зв’язку з тим, що за вимогами законодавства в них мають приймати участь не менше двох учасників.

1 грудня 2010 року Держказначейство України провело повторні відкриті торги. В цей раз в тендері приймали участь, крім консорціуму «ЄДАПС», два учасники, в діях яких простежувалась змова: ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг». Кожна з цих фірм запропонувала вартість своїх робіт понад 35 млн. грн., що в два рази перевищило конкурсну пропозицію консорціуму «ЄДАПС» (17,9 млн. грн.). 

Але Держказначейство, як і на першому тендері, необґрунтовано відхилило пропозиції консорціуму «ЄДАПС». Ні на засіданні Тендерного комітету, ні після його завершення Держказначейство не вказало, якому саме пункту конкурсної документації не відповідала наша пропозиція (лист Держказначейства додається). А переможцем тендеру Держказначейство необґрунтовано визначило ТОВ «БМС-Консалтинг».

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» припускає, що Держказначейство діє виключно в інтересах ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» з метою розкрадання бюджетних коштів. До того ж в діях цих фірм простежується явна змова.

По-перше, їх пропозиції були в два рази дорожчі, ніж запропонував консорціум «ЄДАПС».

По-друге, представники ПП «Пронет» взагалі не з’явились на засідання Тендерного комітету по розкриттю пропозицій учасників торгів. Всі пояснення по конкурсній документації фірми «Пронет» чомусь давали представники фірми-конкурента – ТОВ «БМС-Консалтинг».

По-третє, у начебто «конкурентів» (ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг») в пропозиціяхпо впровадженню проекту модернізації інформаційної системи Держказначейства виявився один і той же субпідрядник – ТОВ «Борлас-Україна». При цьому, обидва учасника не змогли надати гарантійного листа від ТОВ «Борлас-Україна» про готовність цієї фірми приймати участь у проекті Держказначейства.

По-четверте, для виконання однієї з вимог тендеру треба було надати копії виконаних раніше контрактів на розробку програмного забезпечення для державних органів. ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» підтвердили цей пункт вимог одним і тим же договором з однією і тією ж держустановою.

По-п’яте, ПП «Пронет» не надавало документальних підтверджень по низці конкурсних вимог. Тим не менше цю фірму, на відміну від консорціуму, який виконав всі вимоги замовника, допустили до участі в торгах. В іншому разі Держказначейство змушене було б скасувати торги, як і в першому випадку. Тобто, можна припустити, що ПП «Пронет» було допущено до торгів тільки для того, щоби визнати їх такими, що відбулися.

Представники консорціуму «ЄДАПС» записали свої зауваження про це в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів (додається).

Крім того, посадові особи Держказначейства (а саме начальник Управління зв’язків з органами державної влади, засобами масової інформації та координації діяльності Любомир Стадник) не дозволили бути присутніми 1 грудня 2010 р. на засіданні Тендерного комітету представників ЗМІ, що офіційно звернулись з відповідним запитом до Держказначейства.

Всі наведені факти дають підстави трудовому колективу консорціуму зробити припущення про змову ПП «Пронет», ТОВ «БМС-Консалтинг» та співробітників Держказначейства, що вказує на корупцію в Держказначействі та на спробу розкрадання державних коштів. 

В ході торгів Держказначейство порушило наступні вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон): 

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель (ст. 3 Закону) 

- об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів (ст. 3 Закону) 

- запобігання корупційним діям і зловживанням (ст. 3 Закону) 

- оприлюднення протягом трьох робочих днів на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу (ст. 10 Закону) 

- замовники зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ представників засобів масової інформації на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів (ст. 9 Закону) 

- замовники зобов’язані відмовити в участі у процедурі закупівлі якщо виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові (ст. 17 Закону) 

У зв’язку з цим консорціум «ЄДАПС» 8 грудня 2010 р. подав позов в Господарський суд м. Києва на Держказначейство про скасування результатів конкурсних торгів. 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» звертається до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як до гаранта Конституції України, з проханням доручити Генеральній Прокуратурі та Антимонопольному комітету України з’ясувати причини і обставини можливих корупційних дій, які можуть завдати Держбюджету України збитків на багато мільйонів гривень з боку представників Держказначейства, ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг».

Додатки:

1. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 22 жовтня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

2. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 1 грудня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

3. Копія листа консорціуму «ЄДАПС» №1675/6 від 02.11.2010 р. Держказначейству України на 1 арк. в одному екземплярі

 

4. Копія листа Держказначейства України консорціуму «ЄДАПС» від 15.11.2010 р. на 1 арк. в одному екземплярі

 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС»

 

Политика

Начальника аэропорта  Киев  задержали на взятке:  Требовал выкуп за загранпаспорт
Начальника аэропорта "Киев" задержали на взятке: "Требовал выкуп за загранпаспорт" [фото] 1

Полицейский чин хотел получить семь тысяч долларов за изъятый загранпаспорт гражданина Узбекистана и закрытие уголовного дела.

В МИД России назвали ситуацию между США и КНДР  сценарием Апокалипсиса
В МИД России назвали ситуацию между США и КНДР "сценарием Апокалипсиса" 121

Захарова подчеркнули риторику именно Вашингтона, а не Пхеньяна, который угрожал "стереть США с лица земли".

На киностудии Довженко заявили, что их не собираются приватизировать
На киностудии Довженко заявили, что их не собираются приватизировать 18

Однако, в правительстве считают, что при определенных изменениях в законодательстве это станет возможным.

Происшествия

Польша депортировала 21 украинца
Польша депортировала 21 украинца 26

Наших сограждан обвинили в нарушении правил пребывания в стране.

Турчинов - директору  Южмаша :  Пользоваться надо спецлинией связи
Турчинов - директору "Южмаша": "Пользоваться надо спецлинией связи" 492

Секретарь СНБО заявил, что пранкеры не имеют доступа к правительственной телефонной линии и посоветовал пользоваться ею всем высокопоставленным чиновникам.

В 15 областях Украины прошли обыски на ликеро-водочных заводах
В 15 областях Украины прошли обыски на ликеро-водочных заводах [фото] 224

В мероприятиях принимают участие более 300 человек.

Экономика

Акциз по осени считают: на сколько подорожают вредные привычки
Акциз по осени считают: на сколько подорожают вредные привычки 799 3

В Раду поступило несколько законопроектов о повышении налогов на алкоголь и введении акцизов на энергетические напитки.

 Это было не заявление, а ответ на вопрос ведущего : в Минсоц прокомментировали слова Ревы о прожорливости украинцев
"Это было не заявление, а ответ на вопрос ведущего": в Минсоц прокомментировали слова Ревы о прожорливости украинцев 2449 5

В Министерстве социальной политики Украины ответили на запрос "КП" в Украине" и отправили нас на YouTube

5 популярных видов афер: как жулье сдает жилье
5 популярных видов афер: как жулье сдает жилье 1960

Эксперты рынка недвижимости предупредили о том, что в августе в связи с растущим спросом на аренду, число мошеннических схем на рынке недвижимости растет.

Общество

На Чернобыльской АЭС запустят завод по переработке жидких радиоактивных отходов
На Чернобыльской АЭС запустят завод по переработке жидких радиоактивных отходов 125 1

Работы по строительству уже возобновлены и завод попытаются сдать в эксплуатацию уже в декабре 2017 года.

В Запорожье появились тропические пауки
В Запорожье появились тропические пауки 929

Паук-оса или паук-тигр не только привлекателен на вид, но и приносит пользу.

В Одессе на Дюка одели вышиванку

Светская хроника и ТВ

Дочери Веры Глаголевой прокомментировали ее смерть
Дочери Веры Глаголевой прокомментировали ее смерть 3955 2

Российская актриса, звезда фильмов "Зонтик для новобрачных", "Выйти замуж за капитана" скончалась на 62-м году жизни.

Александр Збруев в шоке от смерти Веры Глаголевой
Александр Збруев в шоке от смерти Веры Глаголевой 2108 1

79-летний актер, звезда советского кино, прокомментировал журналистам печальную новость.

В США умерла российская актриса Вера Глаголева
В США умерла российская актриса Вера Глаголева 5569 4

Она исполнила главные роли в фильмах "Зонтик для новобрачных", "Выйти замуж за капитана", "Женщин обижать не рекомендуется".

Спорт

Шейн Мозли объявил о завершении боксерской карьеры
Шейн Мозли объявил о завершении боксерской карьеры 97

Американец продолжит тренироваться, но больше не будет выходить на ринг.

Лучшим самбистом страны в своей категории стал мэр с Донетчины
Лучшим самбистом страны в своей категории стал мэр с Донетчины 254 1

Городской голова Покровска (Донецкая область) Руслан Требушкин стал победителем Седьмых летних Всеукраинских игр ветеранов спорта памяти Н.М. Баки по борьбе самбо.

От невесты Роналду отказались родители
От невесты Роналду отказались родители 1678

Отец и мать Хеорхины Родригес недовольны вниманием прессы, которое обрушилось на их скромную семью