Відкритий лист трудового колективу консорціуму «ЄДАПС»

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» обурений можливими корупційними діями співробітників Державного казначейства України, які двічі необґрунтовано відхилили конкурсну пропозицію консорціуму на відкритих торгах по впровадженню Комплексного проекту модернізації інформаційної системи даного державного органу. Торги проходили двічі: 22 жовтня та 1 грудня 2010 року.

На перших торгах, 22 жовтня 2010 р., свої пропозиції також висунуло ТОВ «БМС-Консалтинг» з ціною за виконання робіт понад 33 млн. грн. Не дивлячись не те, що консорціум «ЄДАПС» представив вдвічі нижчу вартість виконання робіт (15 млн. грн.) при належній якості запропонованого обладнання, програмного забезпечення, тощо, Держказначейство відхилило пропозицію консорціуму. Мовляв, конкурсна пропозиція консорціуму не відповідає документації торгів. Але на наш запит Держказначейство не надало пояснень яким саме пунктам документації вона не відповідає (відповідні листи додаються).

Таким чином, до оцінки тендерної пропозиції був допущений тільки ТОВ «БМС-Консалтинг». Але Держказначейству довелось скасувати торги у зв’язку з тим, що за вимогами законодавства в них мають приймати участь не менше двох учасників.

1 грудня 2010 року Держказначейство України провело повторні відкриті торги. В цей раз в тендері приймали участь, крім консорціуму «ЄДАПС», два учасники, в діях яких простежувалась змова: ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг». Кожна з цих фірм запропонувала вартість своїх робіт понад 35 млн. грн., що в два рази перевищило конкурсну пропозицію консорціуму «ЄДАПС» (17,9 млн. грн.). 

Але Держказначейство, як і на першому тендері, необґрунтовано відхилило пропозиції консорціуму «ЄДАПС». Ні на засіданні Тендерного комітету, ні після його завершення Держказначейство не вказало, якому саме пункту конкурсної документації не відповідала наша пропозиція (лист Держказначейства додається). А переможцем тендеру Держказначейство необґрунтовано визначило ТОВ «БМС-Консалтинг».

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» припускає, що Держказначейство діє виключно в інтересах ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» з метою розкрадання бюджетних коштів. До того ж в діях цих фірм простежується явна змова.

По-перше, їх пропозиції були в два рази дорожчі, ніж запропонував консорціум «ЄДАПС».

По-друге, представники ПП «Пронет» взагалі не з’явились на засідання Тендерного комітету по розкриттю пропозицій учасників торгів. Всі пояснення по конкурсній документації фірми «Пронет» чомусь давали представники фірми-конкурента – ТОВ «БМС-Консалтинг».

По-третє, у начебто «конкурентів» (ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг») в пропозиціяхпо впровадженню проекту модернізації інформаційної системи Держказначейства виявився один і той же субпідрядник – ТОВ «Борлас-Україна». При цьому, обидва учасника не змогли надати гарантійного листа від ТОВ «Борлас-Україна» про готовність цієї фірми приймати участь у проекті Держказначейства.

По-четверте, для виконання однієї з вимог тендеру треба було надати копії виконаних раніше контрактів на розробку програмного забезпечення для державних органів. ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» підтвердили цей пункт вимог одним і тим же договором з однією і тією ж держустановою.

По-п’яте, ПП «Пронет» не надавало документальних підтверджень по низці конкурсних вимог. Тим не менше цю фірму, на відміну від консорціуму, який виконав всі вимоги замовника, допустили до участі в торгах. В іншому разі Держказначейство змушене було б скасувати торги, як і в першому випадку. Тобто, можна припустити, що ПП «Пронет» було допущено до торгів тільки для того, щоби визнати їх такими, що відбулися.

Представники консорціуму «ЄДАПС» записали свої зауваження про це в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів (додається).

Крім того, посадові особи Держказначейства (а саме начальник Управління зв’язків з органами державної влади, засобами масової інформації та координації діяльності Любомир Стадник) не дозволили бути присутніми 1 грудня 2010 р. на засіданні Тендерного комітету представників ЗМІ, що офіційно звернулись з відповідним запитом до Держказначейства.

Всі наведені факти дають підстави трудовому колективу консорціуму зробити припущення про змову ПП «Пронет», ТОВ «БМС-Консалтинг» та співробітників Держказначейства, що вказує на корупцію в Держказначействі та на спробу розкрадання державних коштів. 

В ході торгів Держказначейство порушило наступні вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон): 

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель (ст. 3 Закону) 

- об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів (ст. 3 Закону) 

- запобігання корупційним діям і зловживанням (ст. 3 Закону) 

- оприлюднення протягом трьох робочих днів на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу (ст. 10 Закону) 

- замовники зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ представників засобів масової інформації на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів (ст. 9 Закону) 

- замовники зобов’язані відмовити в участі у процедурі закупівлі якщо виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові (ст. 17 Закону) 

У зв’язку з цим консорціум «ЄДАПС» 8 грудня 2010 р. подав позов в Господарський суд м. Києва на Держказначейство про скасування результатів конкурсних торгів. 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» звертається до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як до гаранта Конституції України, з проханням доручити Генеральній Прокуратурі та Антимонопольному комітету України з’ясувати причини і обставини можливих корупційних дій, які можуть завдати Держбюджету України збитків на багато мільйонів гривень з боку представників Держказначейства, ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг».

Додатки:

1. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 22 жовтня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

2. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 1 грудня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

3. Копія листа консорціуму «ЄДАПС» №1675/6 від 02.11.2010 р. Держказначейству України на 1 арк. в одному екземплярі

 

4. Копія листа Держказначейства України консорціуму «ЄДАПС» від 15.11.2010 р. на 1 арк. в одному екземплярі

 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС»

 

Политика

Националисты предупредили об осенних акциях против российских компаний
Националисты предупредили об осенних акциях против российских компаний

Судя по всему, они будут похожими на блокировку центрального офиса "Сбербанка".

Сеть насмешила женщина со странно нарисованными бровями на выступлении Трампа
Сеть насмешила женщина со странно нарисованными бровями на выступлении Трампа [видео] 100

Ничего не подозревающая женщина мгновенно стала объектом для колких шуток среди пользователей Twitter.

Холодницкий рассказал про агента  Катерину , личную жизнь и смс-угрозы
Холодницкий рассказал про агента "Катерину", личную жизнь и смс-угрозы 211

32-летний заместитель Луценко до сих пор живет под Киевом и не хочет переезжать в столицу.

Происшествия

 Рожденный в ДНР : в  Борисполе  задержали странного пассажира
"Рожденный в ДНР": в "Борисполе" задержали странного пассажира 259

У мужчины при себе были военный билет и свидетельство о рождении, выданные в "ДНР".

В Индонезии затонул скоростной катер, погибли 47 человек
В Индонезии затонул скоростной катер, погибли 47 человек 120

К спасательной операции присоединились спасатели из военно-морского флота и полиции Индонезии.

На отдыхе в Карпатах отравились 13 туристов
На отдыхе в Карпатах отравились 13 туристов 278

Пятеро пострадавших - жители Германии, шестеро - жители Польши, еще двое - украинцы.

Экономика

 Новые  пенсионеры будут получать в полтора раза больше  старых
"Новые" пенсионеры будут получать в полтора раза больше "старых" 174

Через 10 лет "новые" пенсионеры будут получать в среднем 6040 гривен пенсии.

Коммуналку платить будем за себя и за соседа?
Коммуналку платить будем за себя и за соседа? 504

"КП" в Украине" изучила законопроект о коммерческом учете коммунальных услуг вместе с юристом Андреем Вигиринским.

Берлин зарабатывает 177 миллионов евро в год на ЛГБТ-парадах
Берлин зарабатывает 177 миллионов евро в год на ЛГБТ-парадах 352 2

Расчетливые немцы давно вывели формулу финансовой привлекательности гей-туристов: "двойной доход и нет детей”.

Общество

У абитуриентов остался последний шанс попасть в ВУЗы
У абитуриентов остался последний шанс попасть в ВУЗы 248

25 июля в 18.00 завершается регистрация электронных кабинетов, граничный срок подачи заявлений - 26 июля в 18.00.

Сегодня днем, 25 июля, столбик термометра превысит отметку в 30 градусов по всей стране
Сегодня днем, 25 июля, столбик термометра превысит отметку в 30 градусов по всей стране 95

Дожди,грозы,град и шквалы обрушатся на запад Украины.

Рисунок Трампа выставят на аукцион за 9 тысяч долларов
Рисунок Трампа выставят на аукцион за 9 тысяч долларов 251

Очертания домов Нью-Йорка с небоскребом Trump Tower президент США нарисовал в 2005 году на благотворительном мероприятии.

Светская хроника и ТВ

Экстрим на площадке: ураган чуть не сорвал съемки клипа финалистки  Евровидения
Экстрим на площадке: ураган чуть не сорвал съемки клипа финалистки "Евровидения" [фото, видео] 65

Финалистка национального отбора Евровидения Marietta Ways презентовала самое опасное видео за всю историю своей карьеры.

Рок-музыкант Элис Купер нашел в кладовке картину известного художника Энди Уорхола
Рок-музыкант Элис Купер нашел в кладовке картину известного художника Энди Уорхола 260

Музыкант приобрел полотно у художника в 1972 году за 2 500 долларов.

Музыканты Linkin Park написали открытое письмо Честеру Беннингтону
Музыканты Linkin Park написали открытое письмо Честеру Беннингтону 428

Группа отменила запланированный тур в поддержку нового альбома.

Спорт

Говоров:  Бронза - очень обидно, я всегда борюсь только за золото!
Говоров: "Бронза - очень обидно, я всегда борюсь только за золото!" [фото] 37

25-летний украинский пловец принес нашей сборной первую медаль на чемпионатах мира за последние 10 лет

Майк Тайсон признался, что в детстве стал жертвой сексуального домогательства
Майк Тайсон признался, что в детстве стал жертвой сексуального домогательства 427

Экс-чемпион утверждает, что именно это подтолкнуло его на мысль стать боксером.

Холифилд:  Реванш с Кличко - хорошая идея, но Джошуа должен контролировать эго
Холифилд: "Реванш с Кличко - хорошая идея, но Джошуа должен контролировать эго" 585

Знаменитый боксер прокомментировал ответный бой украинского и британского супертяжеловесов